کد خبر: 4088688
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶

اجرای ۲۷۴ میلیارد ریال نیت واقفان قم در یکسال گذشته

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به اجرای نیات واقفان این استان در یکسال گذشته گفت: در این زمینه در ۱۶ نیت، ۲۷۴ میلیارد ریال هزینه شده‌ است.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز هفتم مهرماه در مرقد علی ابن بابویه برگزار شد به طرح‌های سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در ۶ ماه نخست سالجاری اشاره و اظهار کرد: در این مدت پنج طرح با هزینه  ۴۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از اختلاف اراضی موقوفات با اراضی مردم و تثبیت املاک وقفی و تسهیل صدور سند مالکیت برای مستاجران رقبات‌ اقدام به سند دار شدن ۵۱۰ رتبه به ارزش ریالی یک‌هزار میلیارد تومان در یکسال گذشته انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم از پیگیری دعاوی حقوقی و استیفای حقوق وقف ۸۷ پرونده طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از موقوفه خواری و رفع اختلاف‌های مستاجران موقوفات و حصول عواید موقوفه انجام شد.

اسکندری با اشاره به فعالیت هفت موکب این اداره کل در اربعین اظهار داشت: ۱۹۴ نفر از خادمان افتخاری و مبلغان در این موکب‌ها فعال بودند و سه وعده پذیرایی صبحانه، ناهار و شام به تعداد ۲۲۳ هزار پرس غذا توزیع شد.

وی ابراز کرد: طی یکسال گذشته یک‌هزار و ۱۶۰ تن از روحانیان حوزه علمیه و روحانیان بومی به مناسبت‌های مختلف به بقاع متبرکه و مناطق محروم اعزام شدند.

وی گفت: اجرای طرح شمیم خدمت در هشت بقعه، برگزاری ۵۶۰ برنامه در بقاع متبرکه شاخص در قالب مراسم ادعیه و مناسبت‌های مذهبی و انقلابی و کمک به ۱۵۰ هیئت از دیگر فعالیت‌های عملکردی اداره کل اوقاف قم در یکسال گذشته است.

اسکندری یادآور شد: برگزاری زنگ انشا با موضوع وقف در مدارس، تجلیل از مدافعان سلامت، ارائه خدمات رایگان دارو و درمان و برگزاری همایش یاوران وقف از دیگر برنامه‌های اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم در یکسال گذشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha