کد خبر: 4088191
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳

تشکیل شورای امر به معروف در ۴۰ اداره استان قم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید شورای امر به معروف داشته باشند، گفت: تا به امروز از 120 اداره در استان قم حدود 40 اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود 80 اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.

به گزارش ایکنا از قم به نقل از  پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر گرجی دبیر ئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با تشکر از مواضع انقلابی آیت‌الله سعیدی در زمینه عفاف و حجاب، ورود زنان به ورزشگاه‌ها و اغتشاشات اخیر، گفت: اهم مسائل پیش روی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزاری شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای دولتی است.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها باید شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند، افزود: تا به امروز از ۱۲۰ اداره در استان قم حدود ۴۰ اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود ۸۰ اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.

دبیر ئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم افزود: قانون تصریح کرده که رئیس اداره موظف است سازوکار اجرای مناسب برای امر به معروف و نهی از منکر در اداره خود را طراحی و ایجاد کند و بودجه‌اش را هم تأمین کند ولی به خاطر اینکه در سال‌های گذشته انجام نشده در این زمینه مشکل داریم.

وی گفت: اگر بتوانیم در ادارات به صورت جدی امر به معروف و نهی از منکر را راه بیندازیم بخشی از مشکلات ما حل می‌شود.

گرجی با اشاره به فعالیت ستاد امر به معروف ونهی از منکر در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هماهنگی کامل با معاونت سیاسی امنیتی استانداری و نیروی انتظامی داشته است و جلساتی را در ستاد تشکیل دادیم و فعالان و دغدغه‌مندان را دعوت کردیم و راهکارها و پیشنهادهای آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت و به نیروهای امنیتی و انتظامی منتقل کردیم.

وی افزود: در جایی که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به کمک نیاز داشتند، دستگاه‌های مردمی را به آن‌ها متصل کردیم و برخی از گروه‌های مردمی در این زمینه با مدیریت نیروهای امنیتی ورود کردند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به لزوم آموزش امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این راستا یک دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای پزشکان و اعضای کادر پزشکی قم و برای اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد برگزار کردیم و ۷۰۰ نفر از بانوان نیز نام‌نویسی کردند و به دنبال برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنان هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha