کد خبر: 4087210
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۹

جشنواره ملی زلال قریحه در قم برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم از برگزاری جشنواره ملی «زلال قریحه» با هدف آفرینش آثار ادبی با موضوع مادران شهید در قم خبر داد.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم اظهار کرد: جشنواره ملی «زلال قریحه» با هدف تجلیل از فداکاری‌ها و جایگاه مادران شهدای استان قم و گسترش معارف دفاع مقدس توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار می‌شود.

وی افزود: ضرورت آفرینش ادبی با موضوع «مادران شهید» در دستور کار قرار گرفت و این ضرورت توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور احساس و با همکاری محافل ادبی استان ها و محفل ادبی پروین اعتصامی اداره کل کتابخانه‌های استان قم اجرایی می‌شود و از  پوستر این جشنواره ملی با عنوان «زلال قریحه» به زودی و با حضور محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی ایران اسلامی و جمعی از اساتید و نخبگان رونمایی می‌شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را با موضوع مادران شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان امنیت جمهوری اسلامی ایران در قالب‌های شعر، نوحه و سرود به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و در پایان نیز از آثار برگزیده، همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین که روز تکریم همسران و مادران شهدا نام‌گذاری شده است، تقدیر خواهد شد.

آیین اختتامیه با محفل شعرخوانی آثار برگزیدگان و چهره‌های شاخص ادبیات آیینی ایران اسلامی با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم و سایر ادارات و نهادهای فرهنگی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha