کد خبر: 4080630
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱

ثواب خدمت به زائران اربعین کمتر از زیارت حرم اباعبدالله(ع) نیست

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در دیدار با خادمان موکب حرم با تأکید بر اینکه کار اصلی و زیارت اصلی خادمان موکب خدمت کردن به زائران اباعبدالله(ع) در موکب است، گفت: حتی اگر نشد که به حرم مشرف شوید نگران نباشید زیرا خدمت مهم است و اگر به دنبال ثواب و رضایت اهل بیت(ع) هستید، آنها خدمت به زائران‌شان را می‌پسندند.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)،  آیت‌الله سیدمحمد سعیدیف تولیت حرم بانوی کرامت در دیدار با خادمان موکب حرم مطهرحضرت معصومه(س) در مسیر پیاده روی اربعین که امروز دوم شهریورماه برگزار شدف با بیان اینکه شما سابقه خدمت و خادمی را دارید، اظهار کرد: کاری که در ایام اربعین در موکب انجام می‌دهید با روحیه شما و تخصص شما کاملا هماهنگ است و می‌توانید خدمت ارزشمندی را انجام دهید.

وی تصریح کرد: شما به سرزمینی می‌روید که دل‌های همه مشتاق به زیارت آن است و این اشتیاق نباید شما را از وظیفه خادمی غافل کند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه امام سجاد(ع) در برخی کاروان ها می‌رفتند و به صورت ناشناس به حاجیان خدمت می‌کردند، افزود: امام خمینی(ره) هم قبل از انقلاب در سفری که به مشهد مشرف شدند، در حرم زیارت مختصری کردند و برگشتند به محل اقامت‌شان و شروع کردند به آماده کردن و پذیرایی از همسفران‌شان؛ وقتی علت این کار را پرسیدند گفتند خدمت به زائران برای من مقدم است.

وی با تأکید بر اینکه شما که مشرف می‌شوید کار اصلی و زیارت اصلی شما خدمت کردن به زائران اباعبدالله(ع) در موکب است، گفت: حتی اگر نشد که به حرم مشرف شوید نگران نباشید زیرا این کار مهم است و اگر به دنبال ثواب و رضایت اهل بیت(ع) هستید، آنها خدمت به زائران‌شان را می‌پسندند.

سعیدی با تأکید بر اینکه با موکب‌های مجاور هم باید ارتباط داشته باشید، تصریح کرد: باید با همسایگان ارتباط عاطفی و احترام متقابل برقرار باشد و نیازهای موکب را با تشخیص و هماهنگی مدیریت موکب به کمک همسایگان برطرف کنید و اگر آنها نیز نیاز به کمک داشتند با آنها همکاری داشته باشید.

وی با بیان اینکه کار در موکب باید هیأتی انجام شود، گفت: کار هیأتی به گونه‌ای است که هر کسی هر کاری از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد و همه به صورت عادلانه کار می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha