کد خبر: 4076745
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲

هدفمندی و تشخیص درست اولویت؛ ویژگی بارز شهدای عاشورا

خطیب هیئت خادم الرضا(ع) گفت: محب و پیرو اهل بیت(ع) باید هدفمند زندگی کرده و در تشخیص اولویت‌های زندگی خود دقت داشته باشد؛ شهدای دشت کربلا افرادی بودند که هدف خود را رضایت خدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) قرار داده و در روز عاشورا اولویت را فدا شدن در راه امام تشخیص دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی الیاسی، خطیب هیئت خادم الرضابه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی الیاسی، خطیب هیئت خادم الرضا(ع) 16مردادماه در مراسم عزاداری دهمین شب محرم که در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد، داشتن هدف متعالی در زندگی را یکی از ابزارهای عاقبت بخیری دانست و گفت: اگر برای خود ماندن در راه ولایت را هدف قرار دهیم عاقبت بخیر خواهیم شد.

وی افزود: روایت است از امیرالمؤمنین(ع) که اگر کسی دو روز از زندگی‌اش همچون یکدیگر باشد ضرر کرده است؛ باید در تحصیل، اشتغال و سایر ابعاد زندگی خود هدف‌گذاری کنیم تا در دراز مدت تحولات خوبی را در حیات خود رقم بزنیم.

این کارشناس مذهبی گفت: اگر زندگی خود را هدف‌گذاری کنیم دیگر می‌دانیم عمرمان و زمانی را که خداوند در اختیار ما قرار داده است، صرف چه اموری کنیم و از چه اموری پرهیز داشته باشیم.

وی تعیین اولویت‌های زندگی را یکی دیگر از عوامل عاقبت بخیری برشمرد و گفت: باید اصلی‌ترین اولویت زندگی خود را کسب رضایت الهی بدانیم؛ اگر ده روز در مراسم عزاداری امام حسین(ع) شرکت کردیم و تغییری در رفتار ما ایجاد نشد باید بدانیم در تعیین اولویت‌های زندگی خود دچار اشتباه شده‌ایم.

الیاسی رضایت خدا و پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را اولویت زندگی انسان دانست و تصریح کرد: نگذارید فضای مجازی و تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام بر شما غلبه کرده و از اولویت اصلی غافل نماید.

سخنران هیئت خادم الرضا(ع) بیان کرد: باید خانواده ما تغییر در اخلاق، رفتار و ادب ما را بعد از این دهه احساس کند؛ در مجلس امام حسین(ع) ملائکه می‌آیند و خود را متبرک می‌کنند.

وی گفت: هیئت کلاس انسان‌سازی است و باید آن چنان اثری روی ما بگذارد که اگر روزی دچار بداخلاقی شدیم خانواده ما توصیه رفتن به مراسم روضه‌خوانی را به ما داشته باشد.

الیاسی یادآور شد: محب اهل بیت(ع) باید هدفمند زندگی کرده و در تشخیص اولویت‌های زندگی خود دقت داشته باشد؛ شهدای دشت کربلا افرادی بودند که هدف خود را رضایت خدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) قرار داده و در روز عاشورا اولویت را به درستی و فدا شدن در راه امام تشخیص دادند و همین هدفمندی و اولویت‌شناسی موجب عاقبت‌بخیری یاران امام حسین(ع) و سربلندی آنان شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha