کد خبر: 4073280
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی کشور از واحد قم بازدید کرد

محمدصادق بیجندی، معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی کشور روز گذشته، سوم مردادماه در جهاددانشگاهی واحد قم حضور یافت و با محمد حیدری، رئیس و علی حسینی، معاون فرهنگی و آموزشی این مجموعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

بازدید معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی کشور از واحد قمبه گزارش ایکنا از قم، محمدصادق بیجندی، معاون آموزشی جهاد‌دانشگاهی کشور روز گذشته، سوم مردادماه در جهاددانشگاهی واحد قم حضور یافت و با محمد حیدری، رئیس و علی حسینی، معاون فرهنگی و آموزشی این مجموعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این نشست بیان کرد: یکی از اهداف و اولویت‌های جهاددانشگاهی آن است که باید به مرجعی برای کلیه ارگان‌ها و نهادهای دولتی استان تبدیل شود تا آن‌ها بتوانند از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروهای انسانی متخصص، کارآمد و ماهر این مجموعه انقلاب بهره‌مند شوند، جهاددانشگاهی واحد قم خوشبختانه به این هدف متعالی جامه عمل پوشانده است.

بیجندی ضمن تشریح یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه اشتغال و کارآفرینی این معاونت در سال جدید، افزود: استان قم به‌عنوان پایلوت جهت اجرای این طرح شاخص در حوزه اشتغال و کارآفرینی انتخاب شده است.

محمد حیدری، رئیس جهاددانشگاهی واحد قم نیز حمایت از پیشران‌های طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: شناسایی ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و ارائه مشاوره‌های شغلی به صاحبان کسب‌وکارهای نوپا از اولویت‌های جهاددانشگاهی قم است.

وی با اشاره بر تعامل جهاددانشگاهی استان با کلیه نهادها و ارگان‌های دولتی، افزود: این نهاد انقلابی همواره پیشگام در توسعه علم، فناوری و فرهنگ با تعامل سازنده در عرصه‌های مختلف است و آمادگی کامل خود را اعلام می‌کند.

در ادامه نیز، علی حسینی، معاون آموزش جهاددانشگاهی واحد قم با بیان اینکه جهاد واحد قم در حوزه‌هایی که وارد می‌شود، به نوعی الگو شده و  روشی خلق می‌کند، گفت: نهاد جهاددانشگاهی نه دولتی است و نه کارمندی، بنابراین همیشه زمینه ورود دانشجویان در آن وجود داشته است؛ بر همین اساس اقداماتش همراه با نوآوری، خلاقیت و ابتکار و معطوف به هدف و کم هزینه است.

وی اظهار کرد: در خصوص لزوم مهارت‌افزایی و اشتغال مباحث بسیاری مطرح شده؛ اما آنچه اهمیت دارد اشتغال‌پذیری است و همه باید بیاموزیم که چگونه بتوانیم اشتغال‌پذیر شویم.

یادآور می‌شود، محمدصادق بیجندی، معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی کشور نیز در سفر به قم از غرفه‌های جهاددانشگاهی استان در نمایشگاه مشاغل خانگی و صنایع‌دستی بازدید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha