کد خبر: 4057292
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸

افضل اعمال را بشناسیم

استاد حوزه علمیه گفت: در روایتی آمده که پیامبر(ص) در خواب، عمویشان حضرت حمزه و پسر عمویشان جعفر طیار را می‌بینند که در بهشت از برکات الهی بهره‌مندند؛ پیامبر اعظم(ص) از حضرت حمزه می‌پرسند، در آن عالم افضل اعمال را چه چیز یافتید؟ و ایشان حب علی بن ابیطالب(ع)، آب دادن و صلوات بر پیغمبر و آل او را افضل اعمال و برترین افعال ذکر می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد، استاد حوزه علمیه طی سخنانی شامگاه 25 اردیبهشت‌ماه در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت، ضمن تبیین مناسبت‌های ایام، به سالروز رحلت عبدالعظیم حسنی و حضرت حمزه(ع) و فضایل شخصیتی ایشان اشاره کرد و گفت: در روایتی آمده که پیامبر(ص) در خواب، عمویشان حضرت حمزه و پسر عمویشان جعفر طیار را می‌بینند که در بهشت از برکات الهی بهره‌مندند؛ پیامبر اعظم(ص) از حضرت حمزه می‌پرسند، در آن عالم افضل اعمال را چه چیز یافتید؟ و ایشان حب علی بن ابیطالب(ع)، آب دادن و صلوات بر پیغمبر و آل او را افضل اعمال و برترین افعال ذکر می‌کنند.

فرحزاد افزود: رسول‌الله(ص) پس از شهادت حضرت حمزه، و مشاهده پیکر ایشان، گریه کردند و فرمودند؛ من در عمرم جایی سخت‌تر از این موقعیت قرار نگرفتم.

وی با بیان اینکه اگر کسی بهشت را در خواب ببیند از شوق بهشت توانش را از دست خواهد داد، ادامه داد: امیرالمؤمنین علی(ع) در رابطه با متقین می‌فرمایند، اگر اجلی که خداوند متعال برای متقین تعیین کرده، فرا برسد؛ روح ایشان از شوق بهشت یک لحظه تحمل کالبد بدن را نخواهند داشت.

فرحزاد در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بهشت و موهبت‌های الهی آن، اظهار کرد: باید هر اندازه توان داریم برای افزایش محبت امیرالمؤمنین علی(ع) به‌کار بگیریم چراکه این مهم افضل اعمال است.

وی با تأکید بر اینکه اگر حب امیرالمؤمنین علی(ع) در وجود فردی نهادینه شود، آتش جهنم را نخواهد دید، بیان کرد: براساس روایات اسلامی امیرالمؤمنین علی(ع) تقسیم‌کننده بهشت هستند و عابران پل صراط، اذن عبورشان امیرالمؤمنین علی(ع) است.

سخنران حرم بانوی کرامت ضمن تأکید بر محبت زائد‌الوصف رسول‌الله(ص) به امیرالمؤمنین علی(ع)، به روایتی در رابطه با سیره پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و یادآور شد: اگر نبی مکرم اسلام(ص) در مجلسی حضور داشتند، فقط مولا امیرالمؤمنین علی(ع) اذن داشتند تا دست نبی مکرم اسلام را بگیرند و ایشان را برای ایستادن یاری کنند.

وی با بیان اینکه اهل دنیا مجذوب و دیوانه زیبایی‌های فریبنده دنیا هستند، اظهار کرد: مؤمنین همواره خود را غوطه‌ور در عشق خداوند و معشوق بندگان صالح ذات اقدس اله است.

فرحزاد در پایان ضمن اشاره به فضایل ذکر صلوات و آب‌رسانی، یادآور شد: آب دادن، شامل تمام موارد آب‌رسانی به محرومان و مناطق محروم از این موهبت الهی می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :