کد خبر: 4030574
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
حجت‌الاسلام و المسلمین میرباقری تاکید کرد:

استاد حوزه علمیه گفت: فاطمه به معنی جداکننده است و در روایت داریم که مردم از معرفت و شناخت ایشان عاجز هستند و اگر کسی از آموزه‌های حضرت زهرا(س) جدا شد از امام زمان خود و کتاب خدا جدا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری، استاد حوزه علمیه شامگاه دوم بهمن‌ماه در مراسم سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در حرمی هستیم که به منزله حرم مطهر حضرت زهرا(س) است و برکات آن حرم در این حرم نازل می‌شود، اظهار کرد: باید قدردان این حرم باشیم و در روایت داریم که یکی از درب‌های بهشت از این حرم باز می‌شود.

وی به شأن نزول سوره قدر اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) در خواب دیدند که بنی‌امیه بر منبرشان بالا می‌روند و مردم را از صراط مستقیم بر می‌گردانند و به سمت دنیا می‌برند، حضرت وقتی از این رؤیای صادقه بیدار شدند نگران شدند و این مسئله را به جبرئیل فرمودند؛ او رفت و وقتی برگشت آیاتی را نازل کرد که یکی از آن آیات همین سوره مبارکه قدر بود که خداوند می‌فرماید ما به تو شب قدر را داده‌ایم که اگر امت تو با این شب قدر همراه شوند می‌توانند از دل این فتنه به سلامت عبور کنند.

استاد حوزه علمیه گفت: در روایت داریم که حضرت از خداوند تقاضا کردند که این اتفاق نیفتد و مردم از مسیر هدایت باز نگردند و این مسیر طولانی برای امت اتفاق نیفتد ولی خدای متعال فرمود این اتفاق باید بیفتد و صحنه‌های امتحان سخت پیش بیاید و در این صحنه‌ها راستگویان و دروغ‌گویان از هم جدا شوند.

وی با بیان اینکه نمی‌شود منافقان به بهشت بروند، گفت: تضمین صحنه جدایی منافقان از مؤمنان شب قدر است که خداوند می‌فرماید ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم که از هزار ماه بهتر است و در روایت داریم مراد از هزار ماه همان هزار ماهی است که بنی‌امیه بر امت حاکم بودند و مسیر اسلام را منحرف کردند.

میرباقری بیان کرد: مؤمنان و کسانی که متوجه شب قدر هستند از دل فتنه عبور می‌کنند تا زمانی که به مطلع‌الفجر که همان ظهور است برسند، بنابراین شب قدر تا ظهور ادامه دارد و از این روایت استفاده می‌شود که خداوند برای اینکه امت از دل این فتنه‌های سخت به سلامت عبور کنند شب قدر را نازل کرده‌ است.

وی گفت: امام صادق(ع) فرمودند در عبارت «لیلة القدر»، مراد از لیله، فاطمه و مراد از قدر، الله است و شب قدر به معنی فاطمه الله است، یعنی اگر کسی شب قدر را دید و فهمید که کار در دست فاطمه و فرزندان او و امام زمان(عج) است می‌تواند از فتنه‌های سنگین بگذرد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شرط عبور از فتنه‌ها این است که خودمان را به امام زمان(عج) و حضرت زهرا(س) برسانیم، افزود: فاطمه به معنی جداکننده است و در روایت داریم که مردم از معرفت و شناخت ایشان عاجز هستند و اگر کسی از آموزه‌های حضرت زهرا(س) جدا شد از امام زمان خود و کتاب خدا جدا می‌شود.

وی با اشاره به عظمت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) تمام جلالت خود را به حضرت معصومه(س) داده‌اند و افرادی که می‌خواهند حضرت زهرا(س) را زیارت کنند باید به زیارت حضرت معصومه(س) بیایند.

میرباقری با بیان اینکه اگر ما به شب قدر برسیم سرعت‌مان در سیر به سمت خدا زیاد می‌شود، گفت: همان‌طور که شب قدر فاصله ما را به سمت خدا کوتاه می‌کند و سیر در مقامات معنوی و لقاء‌الله آسان می‌شود، اگر کسی دستش به حضرت زهرا(س) رسید فاصله‌اش با خدا کوتاه می‌شود.

وی با بیان اینکه توسل به حضرت زهرا(س) برکت عمر ما را زیاد می‌کند، افزود: یکی از چیزهای دیگری که برکت عمر می‌آورد تسبیحات حضرت زهرا(س) است که باید با توجه خوانده شود.

استاد حوزه علمیه گفت: پیامبر(ص) به معراج رفتند و به جایی رسیدند که جبرئیل هم نتوانست برود و در آن جایگاه خاص، خداوند هدیه‌ای که به حضرت داد نور حضرت زهرا(س) بود که این نور مستقیم از خداوند به نبی اکرم(ص) اعطا شد.

وی بیان کرد: چهل روز پیامبر(ص) از حضرت خدیجه(س) فاصله گرفتند و اطعام بهشتی تناول کردند و نور حضرت زهرا(س) در صلب ایشان اتمام شد و سپس این نور به حضرت خدیجه(س) منتقل شد و در این عالم تجسم یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: