کد خبر: 4012066
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

مراسم دیدار دانشجویی با خانواده جوهری شهید مدافع سلامت، با موضوع «شهدای سلامت، الکوی جامعه نخبگانی» به همت جهاددانشگاهی قم و بنیاد نخبگان استان با حضور چند تن از مسئولان با اهدای تندیس ملی فداکاری به دو فرزند این شهید برگزار شد.

قاب ماندگار؛ تجلیل از دو فرزند دکتر جوهری شهید مدافع سلامت/ اهدای تندیس لوح فداکار ملیبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی قم، دیدار دانشجویی با خانواده شهید مدافع سلامت حسین جوهری، با موضوع «شهدای سلامت، الکوی جامعه نخبگانی» روز سه‌شنبه 18 آبان‌ماه در بنیاد نخبگان استان قم با حضور چند تن از مسئولان استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد محمدرضایی، رئیس بنیاد نخبگان استان قم، بیان کرد: یک برنامه ملی هر سال با عنوان «تندیس فداکاری» توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار می‌شود تا نام و یاد فداکاران زنده بماند اما این امر نباید به اهدای تندیس محدود شود بلکه ارتباط نیز باید حفظ شود و امروز این مراسم به یاد شهید حسین جوهری و خدمات ارزنده ایشان برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه پردیس فارابی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا تا مدتی این بیماری در ابهام بود و کار برای پزشکان بسیار سخت بود اما کادر درمان با همه این شرایط ماندند و حتی برخی جانشان را فدا کردند.

در ادامه محمد حیدری، رئیس جهاددانشگاهی قم اظهار کرد: جوهری فردی بسیار دلسوز بودند که در آخر جانشان را هم در این راه فدا کردند؛ در قرآن نیز آمده است کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند بالاترین درجه را در این آیه دارند که دکتر جوهری مصداق این آیه می‌باشند.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین عماد، رئیس مرکز امور نخبگان حوزه‌های علمیه و عضوشورای نخبگان کشور گفت: قرآن از کاری که این بزرگواران انجام می‌دهد این‌گونه یاد می‌کند «کسی که جان یک آدم را نجات می‌دهد، جان تمام عالم را نجات داده است» این‌گونه افراد تا جایی که بتوانند جان انسان‌ها را نجات می‌دهند و اجرشان هم اجر عجیبی است.

وی ادامه داد: این افراد این کار را انجام دادند تا به ما یاد دهند انسان زمانی انسان است که بسیاری از خطرات را بپذیرد و به میدان عمل برود و خداوند نیز بهترین پاداش خود را نصیب آنان خواهد کرد.

عماد اضافه کرد: همین‌که جامعه ما این‌گونه افراد را دارد که به‌اجبار به این کارها روی نمی‌آوردند و عمل و ایثارگری‌ آنان از باور خودشان نشئت می‌گیرد جای امیدواری دارد؛ هر کسی از اصحاب رسانه نیز بتواند زیست این انسان‌های آزاده را به تصویر بکشد در پاداش این امر سهیم است.

در ادامه فرزند این شهید ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم بیان کرد: درس بزرگی که من از پدرم آموختم در هفته‌های اول و دوم شیوع ویروس کرونا بود؛ در آن زمان که فضای ترس و ابهام بر جامعه حاکم شده بود پدرم به افراد سالخورده و کسانی که بیماری زمینه‌ای داشتند توصیه می‌کردند در خانه بمانند اما خودشان علی‌رغم اصرار خانواده و فامیل کارشان را رها نکردند و تنهاد دغدغه‌شان خدمت به مردم بود و در آخر به هدفی که می‌خواستند رسیدند.

فرزند دیگر ایشان نیز به مسئولیت‌پذیری پدرشان به خصوص در زمینه کاری اشاره کرد و گفت: ایشان تا آخرین روز تعهدشان را حفظ کردند و در این راه جانشان را فدا کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: