کد خبر: 3989033
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵

استاندار قم طی پیامی گفت: جهاد دانشگاهی مثال بارزی برای اثبات توان ایرانی و نمونه خوبی برای نشان دادن توانایی عبور از موانع تحریم در کشور است.

به گزارش ایکنا از قم، بهرام سرمست استاندار قم در پیامی ۱۶ مرداد ماه سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«در دنیای امروز که مرزهای علم و دانش دائم در حال پیش روی است لازم است نهادهای علمی فارغ از بروکراسی و با تکیه بر نیروهای جوان و با استعداد کشور با در نظر گرفتن نیازهای کشور و جهان به نوآوری و تولید علم بپردازند تا ضمن رفع نیازهای جاری نیازهای آینده را نیز پیش بینی و مرتفع سازند.

جهاد دانشگاهی مثال بارزی برای اثبات توان ایرانی و نمونه خوبی برای نشان دادن توانایی عبور از موانع تحریم در کشور است، متخصصین جهاد دانشگاهی نیازهای کشور را به موقع شناسایی و رفع می‌کنند و بارها دست دولت و دولتمردان را در شرایط نابسامان فشرده‌اند. تولید کیت تشخیص کرونا به نام کویمد که در اوایل شیوع ویروس کرونا از سوی جهاد دانشگاهی معرفی شد از این دسته اقدامات است.

امروزه رشد سریع علم و فناوری در دنیا مجالی برای تأمل به کشور رقیب نمی‌دهد از این رو تسریع در مراحل طرح مسئله، پیشنهاد راه‌حل همراه با خلاقیت و نوآوری، بررسی تخصصی و رفع اصولی نیازها موجب ارتقا سطح رفاه در جامعه خواهد شد، از نهادهای علمی چون جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود در شناسایی مسئله و رفع نیاز سریع‌تر عمل کنند تا با کمک نهادهای علمی و دستگاه‌های اجرایی خدماتی با کیفیت بهتر به مردم ارائه شود.

جهاد دانشگاهی از فعالیت نیروی انسانی متخصص و متعهدی بهره می‌برد که عنوان جهادگر را برای خود انتخاب کرده‌اند، فعالیت تخصصی در زمان کم و امکانات محدود با کیفیت مثال‌زدنی در شرایطی که دغدغه‌ای جز انجام خدمت ندارند عنوان جهادگر را زیبنده کارکنان این نهاد انقلابی کرده است.

تعامل هر چه بیشتر جهاد دانشگاهی با نهادهای علمی و دستگاه‌های اجرایی در کشور می‌تواند به گسترش روحیه جهادی در بدنه دستگاه‌های کشور کمک کند و همراهی مؤثر دستگاه‌های اجرایی با جهاد دانشگاهی می‌تواند رفع نیاز و جلب رضایت مردم را در پی داشته باشد.

ضمن تبریک مجدد این روز به تمام تلاشگران جهاد دانشگاهی و قدردانی از زحمات و تلاش‌های جهادگرانه آنان در پیشبرد سیاست‌های عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در رفع نیازهای کشور در حوزه‌های مختلف علمی توفیقات روز افزون جهادگران دانشگاهی را در ایفای مؤثر رسالت‌های خطیر کاری از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: