کد خبر: 4225535
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۲
سخنران هیئت خادم‌الرضا(ع):

شناخته شدن امام حسین(ع) در دنیا یکی از مقدمات ظهور است

حجت‌الاسلام والمسلمین زند قزوینی گفت: یکی از مقدمات ظهور امام عصر(عج) شناخته شدن امام حسین(ع) در نقاط مختلف دنیاست و این موضوع در سال‌های اخیر با گردهمایی بزرگ و جهانی اربعین تا حد زیادی محقق شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی زند قزوینی، کارشناس مسائل دینیبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی زند قزوینی، کارشناس دینی در دومین شب مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم‌الرضا(ع) قم که شب گذشته، 17 تیرماه در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار شد، ضمن تسلیت این ایام اظهار کرد: گفته‌اند که حضرت سیدالشهدا(ع) فرزندی به نام «عبدالله» داشته و در همان شش ماهگی در کربلا به شهادت رسیده است؛ برخی می‌گویند که او همان حضرت علی‌اصغر(ع) است و دلیل اینکه پیامبر اکرم(ص) هم امام حسین(ع) را اباعبدالله خطاب کرده‌اند، علاوه بر این موضوع، سرآمد بودن ایشان در بین بندگان خداست.
 
وی ادامه داد: برخی از علما گفته‌اند حضرت سیدالشهدا(ع) معلم توحید است و اگر امام حسین(ع) نبود، بندگی برای خدا باقی نمی‌ماند. علما جمله معروفی دارند که خلاصه‌ای از ده‌ها آیه و روایت است و در آن گفته می‌شود که «الاسلام محمدی الحدوث و حسینی البقاء» یعنی پیامبر، اسلام را بنیان نهاد و آن را کاشت و امام حسین(ع) آن را آبیاری کرد و به پایداری رساند. 
 
زند قزوینی نقش امام حسین(ع) در حفظ و نشر آموزه‌های اسلامی در تاریخ بشر را نقشی بسیار کلیدی و مهم برشمرد و گفت: اگر امروز عالم اسلام، شیعه و سنی نماز می‌خواند، حج می‌رود، قرآن می‌خواند، بندگی خدا می‌کند، اگر حجابی هست، اگر دینی هست و اگر دوری از گناهی هست از برکت خون سیدالشهداست. 
 
سخنران هیئت خادم‌الرضا(ع) قم بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمود: خدای متعال وقتی که آسمان هفت‌گانه و زمین هفت‌گانه را آفرید، برای تزئین و مجلل کردن آن‌ها همه جا نام حسین(ع) را نوشت، زینت آسمان‌ها و زمین حسین(ع) است.
 
این کارشناس دینی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) را همه دنیا می‌شناسند و نام ایشان پس از ۱۴ قرن همچنان بر زبان‌ها جاری است، تصریح کرد: امام حسین(ع) کسی است که در نقاط مختلف دنیا محب دارد؛ این همه حسینیه در سراسر دنیا، این همه هیئت حسینی در جای جای جهان و این همه ذکر و یاد امام حسین(ع) در مراسم‌ مختلف و ایام گوناگون سال در نقاط مختلف دنیا گواهی روشن بر صحت فرموده پیامبر اکرم(ص) در مورد زینت بودن حضرت سیدالشهدا(ع) برای آسمان‌ها و زمین است.
 
وی گفت: بنا بر برخی روایات امام زمان(عج) در زمان ظهور برای معرفی خود می‌فرمایند: من پسر همان کسی هستم که عطشان در کربلای معلی کشته شد؛ از این روایت این نکته فهم می‌شود که یکی از مقدمات ظهور امام عصر(عج) شناخته شدن امام حسین(ع) در نقاط مختلف دنیاست و این موضوع در سال‌های اخیر با گردهمایی بزرگ و جهانی اربعین تا حد زیادی محقق شده است.
 
زند قزوینی اظهار کرد: رسانه‌هایی بین‌المللی که بسیاری از آن‌ها در اختیار صهیونیست‌ها و منافقین است در سال‌های اول از انتشار اخبار اربعین اجتناب داشتند و آن را مورد سانسور قرار می‌دادند، اما با گسترش و تداوم این گردهمایی بزرگ، مجبور شدند دوربین‌ها را به سمت زائران حسینی بکشانند و از امام حسین(ع) هم سخن به میان آورند و گردهمایی اربعین، امام حسین(ع) را جهانی‌تر کرد.
 
یادآور می‌شود، مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم‌الرضا(ع) هر شب از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار می‌شود.
انتهای پیام
captcha