کد خبر: 4222069
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴

نذورات مردمی برای قربانی تا 12 ذی‌الحجه پذیرفته می‌شود

مدیر امور خیرین، هدایا و نذورات حرم مطهر بانوی کرامت از انجام مرحله اول ذبح قربانی و توزیع گوشت آن در میان محرومان و مستضعفان در روز عید قربان خبر داد و گفت: باتوجه‌ به استحباب قربانی در روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم ذی‌الحجه، پذیرش نذورات مردم برای قربانی تا روز دوازدهم ادامه خواهد داشت.

نذورات قربانیبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حمزه رمضانی، مدیر امور خیرین، هدایا و نذورات حرم مطهر بانوی کرامت طی سخنانی اظهار کرد: بحمدالله به همت خادمان حرم مطهر بانوی کرامت و مشارکت چشمگیر مردم، مرحله اول ذبح قربانی در روز عید قربان انجام و با هماهنگی مدیریت خدمت به محرومان و مستضعفان معاونت پشتیبانی حرم مطهر گوشت قربانی در مناطق محروم توزیع شد.

وی با اشاره به نقش قابل‌ توجه آحاد مردم و زائران در جمع‌آوری نذورات قربانی، ضمن تقدیر از مشارکت چشمگیر مردم در این طرح گفت: با توجه‌ به برنامه‌ریزی انجام شده جهت متنعم کردن اقشار مختلف مؤمنان از گوشت قربانی عید قربان، بلافاصله پس از ذبح قربانی گوشت تبرکی توسط خادمان این آستان مقدس در مناطق محروم و کم‌بضاعت استان قم توزیع شد.

رمضانی از تداوم جمع‌آوری نذورات دام و انجام سنت قربانی در روز‌های دهم، یازدهم و دوازدهم ذی‌الحجه خبر داد و افزود: عمل به نیت نذرکنندگان در اولویت کلیه اقدامات آستان مقدس بوده و نذورات دام جمع‌آوری شده با این نیت خاص، تا پایان روز دوازدهم ذی‌الحجه ذبح خواهد شد.

مدیر امور خیرین، هدایا و نذورات حرم مطهر بانوی کرامت اضافه کرد: همچنین، علاوه بر توزیع گوشت متبرک بین مؤمنان، محرومان و مستضعفان، بخشی از گوشت حاصل از نذورات قربانی در مهمان‌سرای حضرتی طبخ و به‌صورت غذای تبرکی در بین زائران و مجاوران حرم مطهر بانوی کرامت توزیع خواهد شد.

وی ضمن تشکر از مؤسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه جهت تهیه دام و تسهیل در انجام نذر قربانی گفت: از تمامی مجموعه‌هایی که در انجام این عمل خیرخواهانه ما را یاری کردند اعم از دامداران، کشتارگاه‌ها، عوامل دامپزشکی و سایر دست‌اندرکاران کمال تشکر و سپاس را داریم.

انتهای پیام
captcha