تجلیل از ۴۲ حافظ کل قرآن و نهج‌البلاغه در حرم بانوی کرامت
کد خبر: 4215869
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۰

تجلیل از ۴۲ حافظ کل قرآن و نهج‌البلاغه در حرم بانوی کرامت

مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت(ع) با برگزاری همایش سالانه طوبی کرامت از ۳۹ حافظ کل قرآن کریم و ۳ حافظ کل نهج‌البلاغه تجلیل کرد.

تجلیل از حافظ کل قرآن و نهج‌البلاغهبه گزارش ایکنا از قم، همایش «طوبی کرامت» به‌منظور تجلیل از ۴۲ حافظ کل قرآن کریم و نهج‌البلاغه که با شرکت در طرح شجره طیبه مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر بانوی کرامت طی یک سال حافظ کل قرآن کریم شده‌اند، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف، معاون فرهنگی و حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی، مدیر عالی حرم مطهر بانوی کرامت، شامگاه 25 اردیبهشت‌ماه در شبستان نجمه خاتون(س) برگزار شد.

حجت‌الاسلام شهاب‌الدین غفاری، رئیس اداره قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت(ع) در این همایش با بیان اینکه از ابتدای تأسیس مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت(ع) در سال ۱۳۸۹ تاکنون ۷۰ هزار نفر در کلاس‌های این مرکز حضور یافته و بیش از ۱۵۶ هزار نفر دوره برگزار شده است، گفت: در مجموع ۳۴ هزار حافظ قرآن در دوره‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء و حفظ جزء ۳۰ فارغ‌التحفیظ شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد فراگیران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت(ع) خانم و ۴۰ درصد آقا بودند، افزود: همایش طوبی کرامت به‌منظور تجلیل از افرادی که حافظ کل قرآن کریمه شده‌اند و یا یک دوره کامل رشته‌های معارفی را با موفقیت گذرانده‌اند برگزار می‌شود و تاکنون یک‌هزار و ۸۵ نفر در همایش‌های طوبی کرامت در سال‌های گذشته تجلیل شده‌اند.

رئیس اداره قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت(ع) ادامه داد: از میان افرادی که تاکنون در این همایش تجلیل شده‌اند، ۷۹۲ نفر به‌خاطر حفظ کل قرآن، یک نفر به‌خاطر حفظ کل نهج‌البلاغه و ۲۹۲ نفر نیز به‌خاطر اتمام دوره‌های معارفی بوده‌اند.

وی گفت: امسال نیز ۴۲ حافظ کل قرآن و نهج‌البلاغه در این همایش تجلیل می‌شوند که از این تعداد، ۱۴ حافظ قرآن آقا، ۲۵ حافظ قرآن خانم و ۳ حافظ کل نهج‌البلاغه خانم هستند.

انتهای پیام
captcha