جهاد تبیین راه آزادسازی گره‌های ذهنی نسل جوان است
کد خبر: 4143338
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

جهاد تبیین راه آزادسازی گره‌های ذهنی نسل جوان است

فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) استان بابیان اینکه دشمن با جنگ ترکیبی درصدد جدایی نسل جوان از انقلاب است، گفت: جهاد تبیین راه آزادسازی گره‌های ذهنی نسل جوان است.

به گزارش ایکنا از قم، محمدرضا موحد، فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) استان قم در آیین اجتماع ائمه جماعات شهرستان کهک، بابیان اینکه دشمنان طی ۴۴ سال گذشته همه همت و تلاش خود را برای ضربه زدن و براندازی نظام اسلامی بکار برده است، گفت: تنها کشوری که از جنگ‌های منظم و نامنظم، تهاجمات فرهنگی، عملیات روانی، رسانه‌ای و جنگ شناختی سربلند بیرون آمده، جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی ادامه داد: جنگ ترکیبی یک جنگ و هجمه تمام‌عیار علیه تمام مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی است و امروز دشمن به این نتیجه رسیده تا مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی به‌ویژه جایگاه ولایت را مورد هجمه و تهاجم قرار بدهد.

موحد تصریح کرد: انسجام ملی، امنیت ملی، نهادهای مردمی مانند سپاه و بسیج از دیگر مؤلفه‌های قدرت ملی است که دشمنان در جنگ ترکیبی مورد هجمه قرار داده است.

وی با اشاره به روند تحریم سپاه و بسیج توسط شورای اروپا و برخی کشورهای غربی، ابراز کرد: این تحریم‌ها که دامنه آن به برخی ‌نیروهای سپاه استان قم نیز رسیده است حاکی از این است که اقدامات درست در محلی که باید انجام بگیرد در حال انجام است.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) استان قم با تأکید بر اینکه دشمنان در جنگ ترکیبی نسل چهارم انقلاب را مورد هجمه و تهاجم خود قرار داده است، تصریح کرد: نسل جدید به‌واسطه دهه هشتادی و نودی بودن و سن و سال کمتر نسبت به تاریخ انقلاب، آشنایی درستی از انقلاب و حوادث آن ندارند و به همین خاطر دشمنان در تلاش هستند تا از این خلأ استفاده ابزاری نماید.

موحد تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای پیش برندگی و زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی در مقطع حساسی به سر می‌برد و دشمنان برای جلوگیری از آن شب و روز نمی‌شناسند چراکه به‌خوبی می‌دانند شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی با حذف آن‌ها همراه خواهد شد و شایسته است نیروهای جبهه حق نیز  در این شرایط شب و روز نشناسند.

وی با تأکید بر ضرورت زمینه‌سازی جهت حضور نسل جوان در مساجد و اجتماعات دینی، یادآور شد: امروز خرمشهرهای ذهنی اشغال‌شده و باید با جهاد تبیین، ذهن و ادراک نسل جوان را از توطئه و القائات دشمنان آزاد کرد.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) استان قم یادآور شد: امام جماعت باید محور و امام محله خود باشد و هیات امنا، پایگاه مسجد و سایر عناصر فعال در مسجد به‌عنوان بازوهای قدرتمند امام‌جماعت اهداف بلند مساجد در تراز انقلاب را پیش ببرند.

وی ادامه داد: تحقق تشکیلات تربیتی مسجد محور، ارتقای روحیه اخوت و برادری، تشکیل محله اسلامی و ارتقای کارکردهای مساجد سه هدف کلان و عمده دیگر است که از مساجد در تراز انقلاب اسلامی انتظار می‌رود.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) استان قم گفت: در سطح شهر قم ۱۱۵ محله اسلامی تشکیل‌شده که این رویکرد به‌زودی در سطح شهرستان‌ها نیز به اجرا درخواهد آمد.

 

انتهای پیام
captcha