کد خبر: 4118651
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱

دبیرخانه دائمی مسابقات معارفی قرآن در قم تشکیل می‌شود

هیئت داوران بخش معارفی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در بیانیه‌ای اعلام کرد: این مسابقات را باید بخشی از رقابت مهم قرآنیان کشور دانست، حلقه‌ای اثرگذار که در برخی از سنوات به آن توجه شده و در این منزل، نوبت چهل و پنجم رقابت‌های کشوری، مورد عنایت ویژه قرار گرفت تا جایی که مقرر شد دبیرخانه دائمی این رشته‌ها در استان قم تشکیل شود.

مسابقات معارفی قرآن کریم به میزبانی قمبه گزارش ایکنا از قم، بیانیه هیئت داوران چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در بخش معارفی قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اعلام شد. متن بیانیه به شرح زیر است:

«در ایام نورانی ماه مبارک رجب و در آستانه میلاد با سعادت امام جواد(ع) و میلاد یعسوب‌الدین، امام المتقین و امیرالمؤمنین، حضرت علی‌ بن ابیطالب(ع)، قدردان توجه رب مهربان و خدای عزیز هستیم که مسابقات معارف قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) در دو قالب شریف نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را برگزار کردیم.

این مسابقات را باید بخشی از رقابت مهم قرآنیان کشور دانست، حلقه‌ای اثرگذار که در برخی از سنوات به آن توجه شده و در این منزل، نوبت چهل و پنجم رقابت‌های کشوری، مورد عنایت ویژه قرار گرفت تا جایی که مقرر گردید دبیرخانه دائمی این رشته‌ها در استان قم تشکیل شود.

داوران این دوره با قدردانی از تمام دست‌اندرکاران برگزاری این رقابت نورانی به‌خصوص اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استن قم و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با اذعان به دشواری انتخاب بهترین شرکت‌کنندگان در رشته‌های مختلف که پس از بارها مؤانست با کلام خدا و فرمایشات گهربار معصومان(ع) توانسته بودند به این مرحله راه یابند، نکاتی را اعلام می‌دارد:

تشکیل دبیرخانه دائمی این رقابت‌ها در استان قم را باید آغاز راهی نورانی و طلیعه حرکتی مؤثر در عرصه فرهنگ قرآنی و عمومی دانست، این کار بزرگ قطعا با پژوهشی عمیق در روش‌ها، نوآوری در سبک برگزاری و بهره‌گیری از لوازم جدید، باید به زمینه‌ای ویژه در ادبیات مسابقات قرآنی کشور تبدیل شود.

پرداختن همه جانبه به این رویداد، ترویج عمیق و گسترده آن و معرفی آن به عموم آحاد جامعه به خصوص نوجوانان جوانان، آینده درخشان دین و انقلاب اسلامی ایران را نویدبخش باشد.

شکوفایی استعدادهای جدید و بالندگی افراد حاضر در عرصه مسابقات، قطعا با گسترش آموزش‌های عموم و تخصصی معارفی، امکان‌پذیر است. استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در کنار زمینه‌سازی آموزش و پرورش، مهمترین سرمایه برای این رشد خواهد بود. در پایان با درخواست علوم درجات برای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب، مدافعان حرم و امنیت کشور، تمام علما و اندیشمندان معارف الهی، و سلامتی و توفیق روزافزون تمام خدمت‌گزاران به اسلام و ایران عزیز به‌خصوص مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، برای یکایک شرکت‌کنندگان محترم، مزید رشد و تعالی را از درگاه باریتعالی مسئلت داریم.»

یادآور می‌شود، آیین اختتامیه مسابقات معارفی قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، امروز، 11 بهمن‌ماه در سالن همایش‌های مجتمع امامزاده سیدعلی(ع) قم برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha