کد خبر: 4102575
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶

مدیر متخلف بانکی در قم برکنار شد

معاون استاندار قم گفت: مدیر متخلف یکی از بانک‌های استان که با وجود تذکر شهروندان به یک خانم بی‌حجاب خدمات ارائه کرده بود، برکنار شد.

احمد حاجی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی استانداری قم، احمد حاجی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با اشاره به انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از بی‌توجهی مسئولین یکی از شعب بانک‌های استان در رعایت قانون عفاف و حجاب و ارائه خدمات به یک فرد بی‌حجاب، گفت: درپی انتشار این فیلم و نگرانی شهروندان از تکرار چنین تخلفی و مطالبه رسانه‌ها، استاندارقم دستور برکنار رئیس شعبه بانک متخلف را صادر و صبح امروز ضمن ابلاغ این دستور، تذکرات لازم مجددا به سرپرستی‌ها و مدیران تمام شعب بانک‌های استان مبنی رعایت قانون عفاف و حجاب داده شد.

وی افزود: مسئولیت اجرای قانون ابلاغی عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی متوجه مدیر آن دستگاه است و در صورت بروز چنین تخلفاتی ابتدا با مدیر خاطی برخورد جدی می شود و در ادامه نیز کارمندانی که نقشی داشته‌اند با آنها برخورد خواهد شد.

معاون استاندار با اشاره به ابراز نگرانی مردم قم از وضعیت عفاف و حجاب در یکی از فروشگاه‌های بزرگ قم، گفت: درباره وضعیت عفاف و حجاب یکی از فروشگاه‌های بزرگ به متولیان این فروشگاه و همچنین مدیران دولتی مرتبط با این موضوع تذکر جدی برای اصلاح وضع آن مجموعه داده شده و در صورت عدم توجه اقدامات بعدی انجام می‌شود.

حاجی زاده با تأکید بر اینکه فریضه امربه معروف و نهی از منکر لسانی یک تکلیف شرعی عمومی است، گفت: براساس آموزه‌های دینی همه ما باید به این فریضه عمل کنیم لذا در شرایط امروز همه وظیفه دارند نسبت به منکرات تنها تذکر لسانی دهند و سپس به پلیس گزارش تا روند قانونی برخورد با این هنجارشکنان تکمیل شود.

وی افزود: برای ترویج و تحکیم عفاف و حجاب در دستگاه‌های استان فرایندی تعریف شده که در حال اجراست و مهم‌ترین آن نظارت و بازرسی مستمر از شیوه اجرای قانون است.

یادآور می‌شود، در روز پنج‌شنبه سوم آذرماه، در یکی از شعب بانک‌های استان، یکی از خانم‌ها کشف حجاب کرده و کارمندان این شعبه بانک نیز خلاف قوانین، به وی خدمت‌رسانی کرده بودند؛ فیلم کشف حجاب این فرد در شبکه‌های اجتماعی نیز بازخوردهای بسیاری داشت و نگرانی‌های بسیاری برای مردم ایجاد کرده بود که با واکنش و برخورد سریع استاندار همراه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha