کد خبر: 4102275
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰

میراث حسینی یک امانت الهی است

توليت حرم بانوی کرامت گفت: میراث حسینی یک امانت الهی است و باید آن را امانت‌دارانه به دیگران منتقل کنید و این برای شما یک افتخار است.

به گزارش ايکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، توليت حرم بانوی کرامت در دیدار هیأت امنای شانزدهمین دوره همایش ربیع‌ الشهاده، اظهار کرد: تکریم میلاد امام حسین(ع) برنامه‌ای فاخر و تأثیرگذار است و باید در این همایش‌ها درس‌ها و پیام‌های زندگی اهل‌بیت(ع) به دیگران منتقل شود.

وی با بیان اینکه سیره و زندگی اباعبدالله(ع) منبع و مدرکی است که باید در هر دوره بخشی از این سیره به محبان اهل‌بیت(ع) منتقل شود، گفت: باید در پایان هر دوره یک کتاب از پژوهش‌های ارسال شده تهیه و منتشر شود تا این همایش‌ها از تشریفاتی بودن خارج شود.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت ادامه داد: اگر شما امروز توفیق خدمت به امام حسین(ع) را پیدا کرده‌اید و ناصر اباعبدالله هستید به خاطر تلاش‌هایی است که گذشتگان در انتقال پیام‌ها و درس‌های زندگی اهل بیت انجام داده‌اند و شما هم باید همین رسالت را در این نشست‌ها رعایت کنید تا از طریق شما به نسل‌های بعد منتقل شود و اینگونه به پیام هل من ناصر امام حسین(ع) پاسخ دهید.

وی تصریح کرد: میراث حسینی یک امانت الهی است و باید آن را امانت‌دارانه به دیگران منتقل کنید و این برای شما یک افتخار است.

سعیدی افزود: ایران اسلامی و مردم مؤمن و محب اهل بیت(ع) همیشه طرفدار و مدافع خدمتگذاران اعتاب مقدس بوده‌اند و از دل و جان در این مکان‌ها حضور پیدا کرده و خدمت می‌کنند.

گفتنی است همایش «ربیع الشهاده» هر سال در ایام ولادت امام حسین(ع) در کربلا برگزار می‌شود و تاکنون ۱۵ همایش برگزار شده است؛ امسال شانزدهمین دوره این همایش با شعار «امام حسین فی ضمیر الشعوب، امام حسین در وجدان مردم» با حضور پژوهشگرانی از کشورها، ادیان و مذاهب مختلف برگزار خواهد شد.

يادآور می‌شود، همچنین در این دیدار به صورت رسمی از آیت‌الله سعیدی برای شرکت در همایش «ربیع الشهاده» دعوت به عمل آمد و پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) به تولیت آستان مقدس بانوی کرامت اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha