کد خبر: 4093994
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۸
آیت‌الله حسینی بوشهری:

خروجی فعالیت‌های فرهنگی عدم نگاه منفی در اندیشه مردم باشد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: خروجی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه باید منجر به این شود که تمام تحریکات و رسانه‌های دشمنان نتواند نگاه منفی در فکر و اندیشه مردم ایجاد کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری در جمع مسئولان کنگره ملی شهدای استان قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی کنگره ملی شهدای قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز گذشته، یکم آبان‌ماه در جمع مسئولان کنگره ملی شهدای استان قم، اظهار کرد: برنامه‌های انجام شده در کنگره ملی شهدای قم نشان‌دهنده تلاش و فعالیت بسیار ارزشمندی است که در پرتو نام و یاد شهدا با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در استان قم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های کنگره شهدا یک بسته‌ جامع و کاملی است که می‌توان از آن کار فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و اجتماعی استخراج کرد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در مقابل خون مطهر شهدا دستمان خالی است، افزود: شهدا در روزهای سخت در برابر دشمنان با امکانات محدود و توکل بر خدای متعال، ایستادگی کردند و از جان خود گذشتند.

وی بیان کرد: ما هرچه پیرامون انقلاب، تلاش‌های شهدا و ایثارگران و نهضت‌های انقلابیون و روحانیون تبیین کنیم، هنوز جای کار وجود دارد؛ چراکه انقلاب اسلامی ایران یک حرکت نو و بدون وابسته به شرق و غرب بود که پیروز شد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: ما در اول انقلاب چون بیشتر در زمینه مبارزاتی حرکت می‌کردیم و در صدد از بین بردن آثار و نشانه‌های دشمن بودیم، فرصت نکردیم یک عمل بنیادین برای بعداز انقلاب انجام دهیم؛ لذا امروز اقداماتی را که انجام می‌دهیم همراه با روند رو به جلوی انقلاب است.

وی مطرح کرد: خروجی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه باید منجر به این شود که تمام تحریکات و رسانه‌های دشمنان نتواند نگاه منفی در فکر و اندیشه مردم ایجاد کند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه خون پاک شهدا از یک کانون محوری اخلاص برخوردار است، اظهار کرد: کنگره شهدا، انوار تابناکی است که ان‌شاء‌الله فضای جامعه را روشن خواهد کرد.

یادآور می‌شود، محمدرضا موحد، دبیرکل کنگره ملی شهدا و فرمانده سپاه قم نیز در ابتدای این دیدار، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم ارائه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha