کد خبر: 4089000
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴

قرآن اگر با ولایت گره بخورد از مهجوریت خارج می‌شود

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه برای فهم مهجوریت قرآن باید به حدیث ثقلین بیش‌تر توجه کنیم، گفت: قرآن اگر با ولایت گره بخورد ارزشمند است و این کار قرآن را از مهجوریت در می‌آورد و اگر ما با این نگاه قرآن را مورد توجه قرار دهیم از قومی که قرآن را مهجور کرده‌اند مستثنا خواهیم شد.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از  پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با  حجت‌الاسلام کمال‌الدین خداداده، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و جمعی از مدیران این ستاد و تعدادی از مدیران ارشد استان فارس که امروز 9 مردادماه در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: نگاه ما به قرآن کریم این است که قرآن جامع‌ترین و بارزترین منبع عظیم ذخایر الهی است و این نگاه در روش‌ها و برنامه‌های ما تأثیر فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه ما قرآن را معجزه الهی آخرین پیامبر خدا به عنوان اشرف انبیاء و حاکم و جامع همه کتب آسمانی می‌دانیم، افزود: ما قرآن را کتاب زندگی می‌دانیم نه کتابی که فقط در فکر و ذهن انسان جایگاه داشته باشد و هم‌چنین ما قرآن را زمینه‌ساز حیات طیبه‌ای می‌دانیم که آمال و آرزوی بشر است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در قرآن آمده است که پیامبر (ص) در روز قیامت می‌فرمایند قوم من قرآن را مهجور قرار دادند، گفت: باید بیندیشیم که با وجود تلاوت‌ها و مسابقات بزرگ قرآنی که برگزار می‌شود، مهجوریت قرآن به چه معنا است و ما باید چه اقدامی درباره قرآن انجام دهیم تا شامل این گلایه پیامبر نباشیم.

وی گفت: برای اینکه به فهم مهجوریت قرآن نزدیک شویم باید به حدیث ثقلین بیش‌تر توجه کنیم که پیامبر(ص) فرمودند قرآن و اهل بیت(ع) در کنار هم هستند و اگر به این دو در کنار هم تمسک کنید هرگز گمراه نخواهید شد.

سعیدی افزود: اینکه خداوند در آیه ۹۸ سوره نحل می‌فرماید وقتی قرآن خواندی از شر شیطان به خدا پناه ببر یعنی انسان وقتی قرآن می‌خواند به گنجی عظیم دست پیدا می‌کند که نیاز به مراقبت دارد و باید از شر شیطان به خدا پناه ببریم.

وی تلاش‌های قرآنی که در این انقلاب انجام شده را قابل تقدیر دانست و گفت: قرآن اگر با ولایت گره بخورد ارزشمند است و این کار قرآن را از مهجوریت در می‌آورد و اگر ما با این نگاه قران را مورد توجه قرار دهیم از این تعبیر رسول الله(ص) در روز قیامت مستثنا خواهیم بود.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به آتش زدن بخش‌هایی از قرآن در حوادث و اغتشاشات اخیر، گفت: باید از این نوع نگاه‌ها به قرآن که عده‌ای بخشی از آیات قران را قبول دارند و بخش دیگری از آیات قرآن را قبول ندارند به خدا پناه برد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha