کد خبر: 4067639
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳

کتاب «و دریا آتش گرفت» رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب «و دریا آتش گرفت» شرح زندگانی شهید محمد اویسی و یادبود شهدای حادثه سیل چالوس به‌ همت ستاد کنگره ملی شهدای استان قم و انتشارات کتاب جمکران با حضور خانواده این شهید والامقام برگزار شد.

مراسم رونمایی از کتاب «و دریا آتش گرفت»به گزارش ایکنا از قم، آیین رونمایی از کتاب «و دریا آتش گرفت» شرح زندگانی شهید محمد اویسی و یادبود شهدای حادثه سیل چالوس به همت ستاد کنگره ملی شهدای استان قم و انتشارات کتاب جمکران، شامگاه هشتم تیرماه در تالار فرهنگ و هنر قم با حضور خانواده این شهید والامقام برگزار شد.

محمد حسنی، مدیر انتشارات کتاب جمکران در این مراسم اظهار کرد: تک تک کتاب‌هایی که برای شهدا نوشته شده و می‌شود، هرکدام یک قصه جداگانه‌ای دارد که در رأس آن مدیریت خود شهدا است.

وی ادامه داد: کتاب «و دریا آتش گرفت» واقعا یک فیلمنامه آماده است و کارهای دراماتیک و جذاب‌سازی و پرکشش کردن داستان در این کتاب انجام شده و پایان‌بندی فوق‌العاده زیبایی دارد.

فاطمه سلطانی، نویسنده این کتاب نیز در ادامه با بیان اینکه کتاب «و دریا آتش گرفت» رمانی بر اساس زندگی شهید محمد اویسی است، ابراز کرد: در این کتاب حداکثر تلاش‌مان را کرده‌ایم تا بتوانیم نسل جدیدمان را که چهل سال با شهدا فاصله زمانی دارند، جذب کند.

این کتاب، چهارمین اثر تولید شده توسط ستاد کنگره ملی شهدای استان قم است و پیش از این، کتاب‌های «معبد زیرزمینی»، «جنگ پرملات» و «مرغداری در میدان جنگ» با همکاری انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است.

یادآور می‌شود، پاسدار شهید «محمد اویسی» در تاریخ یکم مهر ۱۳۳۶ در محله پنجعلی قم چشم به جهان گشود؛ وی مسئولیت واحد عملیات سپاه تهران و منطقه ۱۰ کشور را به عهده گرفت و سرانجام در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۲ زمانی که جهت آموزش نظامی در ساختمان آموزش نیروی تکاوری در چالوس به سر می‌برد، طی حادثه‌ای به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :