کد خبر: 4067155
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

گزارش ایکنا از دیدار رئیس جهاددانشگاهی قم با مدیر جامعة‌الزهرا(س)

طی دیدار محمد حیدری، رئیس جهاددانشگاهی قم با سیده‌زهره برقعی، مدیر جامعة‌الزهرا(س) بر همکاری این دو نهاد در موارد متعدد تأکید شد.

محمد حیدری رییس جهاددانشگاهی قمبه گزارش ایکنا از قم، محمدحیدری، رئیس جهاددانشگاهی قم در دیدار با سیده‌زهره برقعی، مدیر جامعة‌الزهرا(س) که روز گذشته، ششم تیرماه در سالن جلسات ساختمان اداری جامعة‌الزهرا(س) انجام شد، اظهار کرد: با توجه به دیدگاه مطلوب رهبر معظم انقلاب به جهاددانشگاهی، سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها از خدمات این سازمان بهره نمی‌گیرند و اقبال مسئولان به بیرون از کشور است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی به دنبال رقابت با هیچ دستگاهی نیست بلکه به دنبال پرکردن خلأهای تحقیقاتی میان صنعت و دانشگاه است؛ ما مأمور به تکلیف هستیم و خویش را تحمیل نمی‌کنیم بلکه جهادگران جهاددانشگاهی خستگی‌ناپذیر و با روحیه علمی قدم در راه پیشرفت کشور گذاشته‌اند.

رئیس جهاددانشگاهی قم خواستار همکاری حوزه علمیه و اساتید جامعة‌الزهرا(س) در خصوص مسائل شرعی و شبهات درمان ناباروری در موارد مختلف شد.

وی یادآور شد: زوجینی نیز که با بضاعت مالی اندک به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی مراجعه می‌کنند از راه‌های مختلف برای درمان ناباروری خویش حمایت می‌شوند؛ هم‌چنین طی تفاهم‌نامه با مرکز خدمات حوزه علمیه، طلابی که در این مرکز دارای بیمه هستند می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی قم بهره‌مند شوند.

بهره‌گیری از توانمندی‌های اساتید جهاددانشگاهی قم در دوره‌های مهارتی جامعة‌الزهرا(س) 

سیده‌زهره برقعی، مدیر جامعة‌الزهرا(س) در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه ظرفیت‌های جامعة‌الزهرا(س) مغفول مانده است، اظهار کرد: توانمندی‌های هر نهاد و ارگانی باید به‌درستی معرفی شود و ظهور و بروز داشته باشد تا استان بتواند از آن نهاد در موارد مختلف برای رفع مشکلات کمک بگیرد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه جامعة‌الزهرا(س) اقدامات پژوهشی خود را با 9 گروه علمی انجام می‌دهد و به دنبال استخدام پژوهشگران هستیم.

سیده زهره برقعی مدیر جامعة‌الزهرا(س)

مدیر جامعة‌الزهرا(س) با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی مطالعاتی در خصوص مشاغل آینده در جهان و ایران انجام داده است، افزود: ما نیز تمایل داریم که بدانیم طلاب جامعة‌الزهرا(س) در آینده می‌توانند چه مشاغلی داشته باشند که در این راستا پیشنهاد می‌شود کارویژه‌ای تشکیل شده تا این مهم بررسی شود.

برقعی با اشاره به اینکه موارد همکاری و تعامل با جهاددانشگاهی قم متعدد است، بیان کرد: برای اوقات فراغت تابستان طلاب جامعة‌الزهرا(س) 180 دوره مهارتی تعریف شده است که می‌توانیم در این دوره‌ها از اساتید جهاددانشگاهی قم بهره‌مند شویم.

همکاری با جامعة‌الزهرا(س) در زمینه صنایع نرم و خلاق فرهنگی 

علی حسینی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم در ادامه این دیدار اظهار کرد: با توجه به اینکه این نهاد کاملا انقلابی، نهادی غیردولتی است و وابستگی مالی و بودجه‌ای ندارد هم شغل ایجاد می‌کند و در بخش‌های مختلفی مانند اشتغال، فرهنگی و آموزشی فعالیت می‌کند که به موفقیت‌های چشمگیری نیز نائل شده است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در مباحث فرهنگی، آموزش و کارآفرینی، پژوهشی و نوآوری و شتاب فعالیت می‌کند، افزود: جهاددانشگاهی مشاغلی را که در آینده ایجاد می‌شود رصد کرده و برنامه‌ریزی آموزشی در جهاددانشگاهی در همین راستا انجام می‌شود.

حسینی بیان کرد: در مجموعه جهاددانشگاهی مرکز افکارسنجی دانشجویان قرار دارد که هفت گروه پژوهشی آن در قم مستقر است و می‌تواند کمکی برای ارگان‌های مختلف در رضایت‌سنجی باشد.

علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم اضافه کرد: مرکز مطالعات جهاددانشگاهی نیز در موارد مختلف فعال است و می‌تواند در مطالعات فرهنگی همراه جامعةالزهرا(س) باشد.

وی اظهار کرد: در مجموعه جهاددانشگاهی بخشی به نام سازمان دانشجویان وجود دارد که در دانشگاه‌های مختلف فعالیت می‌کنیم که پلی بین دانشگاه و صنعت محسوب می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در جهاددانشگاهی قم فعالیت می‌کنند و اساتید و طلاب جامعة‌الزهرا(س) می‌توانند از این دو خبرگزاری برای معرفی ظرفیت‌های مختلف جامعة‌الزهرا(س)بهره بگیرند، گفت: جهاددانشگاهی قم آماده همکاری در زمینه صنایع نرم فرهنگی و صنایع خلاق فرهنگی با جامعة‌الزهرا(س) است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم بیان کرد: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار توسط این نهاد در قم دنبال شده است و 124 خانوار با این طرح صاحب شغل شدند.

اعلام همکاری از سوی جامعة‌الزهرا(س) در زمینه کمیته مسائل شرعی درمان ناباروری 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن برزو، معاون فرهنگی تبلیغی جامعة‌الزهرا(س) در ادامه این دیدار بیان کرد: کارگروه‌هایی بیرای همکاری میان جامعة‌الزهرا(س) و جهاددانشگاهی قم باید فعال شوند تا این مهم قدمی در راستای معرفی ظرفیت‌های این دو نهاد انقلابی باشد.

وی اعلام آمادگی کرد که کارگروه فقهی جمعیت و درمان ناباروری و کمیته مسائل شرعی درمان ناباروری در جامعة‌الزهرا(س) تشکیل شود.

حجت‌الاسلام برزو معاون فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا

معاون فرهنگی تبلیغی جامعة‌الزهرا(س) اضافه کرد: بانوان طلبه‌ای در خصوص فرهنگ‌سازی جمعیت دوره دیده‌اند و به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند؛ بهره‌مندی رایگان طلاب تحت نظر مرکز خدمات حوزه علمیه خبر خوشایندی بود که در جریان آن نبودیم.

برزو گفت: از حضور فعال طلاب در فعالیت‌های اجتماعی مرتبط کاملا استقبال می‌کنیم و در این راستا می‌توانیم یک کارگروه ویژه با جهاددانشگاهی تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی کارگروه‌های مطالعات فرهنگی دارد، گفت: ما نیاز به کارگروه مطالعاتی جامعه‌شناختی و روانشناختی داریم، چراکه باید بدانیم از کجا و با چه تکنیکی جلو برویم که حجاب و عفاف در فرد نهادینه شود و مسئله به‌صورت مبنایی حل شود.

خانم نجم، مشاور طرح و برنامه مدیر جامعة‌الزهرا(س) در پایان این دیدار با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی قم در جامعة‌الزهرا(س)، تأکید کرد: موارد همکاری میان معاون فرهنگی تبلیغی جامعة‌الزهرا(س) و جهاددانشگاهی قم باید به‌صورت ویژه مورد بررسی افراد متخصص در هر طرحی قرار بگیرد تا شاهد نتایج مطلوب باشیم.

جامعة‌الزهرا(س) در سومین جشنواره ملی مهدویت همکاری مطلوبی با جهاددانشگاهی قم داشت که رئیس جهاددانشگاهی قم در این دیدار با اهدای لوح تقدیر و نشان جشنواره مهدویت از سیده‌زهره برقعی، مدیر جامعة‌الزهرا(س) و حجت‌الاسلام والمسلمین حسن برزو، معاون فرهنگی تبلیغی جامعة‌الزهرا(س) تقدیر و تشکر کردند.

یادآور می‌شود، در پایان این دیدار مقرر شد که جهاددانشگاهی قم تفاهم‌نامه‌ای را تنظیم کرده و برای بررسی و اظهار نظر به دفتر مدیریت جامعة‌الزهرا(س) ارسال شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :