کد خبر: 4058781
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه قم گفت: این دانشگاه در میان دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور، طی دو سال پیاپی رتبه نخست جذب دانشجویان غیرایرانی را به‌دست آورده‌ است.

سیدعباس هاشمی‌زاده، رییس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه قم، سیدعباس هاشمی‌زاده، رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه قم طی سخنانی بیان کرد: دانشگاه قم طی دو سال پیاپی است که رتبه نخست کشور در جذب دانشجویان غیر بومی میان دانشگاه‌های دولتی را به‌دست می‌آورد که این موضوع مهمی در تحقق برنامه‌های توسعه‌ای این دانشگاه است.

وی افزود: این اتفاق با افزایش رتبه دانشگاه قم و ارتقا جایگاه بین‌المللی آن باعث شناخته‌تر شدن این دانشگاه در سطح بین‌المللی به‌عنوان مجموعه‌ای منسجم شده‌ است و دستاوردی مهم برای تحقق برنامه‌های استان در حوزه گسترش دانش به‌شمار می‌آید.

هاشمی‌زاده ادامه داد: طی دو سال اخیر بیش از چهار هزار دانشجوی خارجی جذب دانشگاه شده‌اند که بیشترین این تعداد به ترتیب مربوط به دانشکده حقوق، ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، الهیات و در نهایت دانشکده مدیریت است.

رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه قم با اشاره به خدمت‌رسانی مناسب به مراجعین، بیان کرد: به‌طور میانگین روزانه به بیش از ۲۰۰ ارباب رجوع خدمت‌رسانی می‌شود و حتی در محدودیت‌های کرونایی این اداره بدون تعطیلی به فعالیت‌های خود ادامه داد.

هاشمی‌زاده افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، دانشگاه‌ها باید به سمت بین‌المللی‌سازی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی با جذب حداکثری دانشجویان غیر ایرانی بروند از این‌رو در دانشگاه قم گام‎‌های زیادی برای جذب هرچه بیشتر دانشجویان خارجی برداشته شده‌ است.

وی با بیان اینکه بیشترین جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه قم از کشور عراق است، یادآرو شد: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه، دانشگاه‌ها باید حداقل هشت درصد دانشجوی غیر ایرانی داشته باشند که در دانشگاه قم این میزان حدود ۲۵ درصد است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: