کد خبر: 4057394
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸

رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برپایی جشنواره مادرانه از 25 تا 30 اردیبهشت‌ماه در بوستان نرگس قم، گفت: ارتقای کیفیت برنامه‌های فرهنگی شاد و فرح‌بخش در راستای گسترش فرهنگ ازدیاد جمعیت از کارکردهای مهم جشنواره مادرانه است.

جشنواره «مادرانه»به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، نرجس نیازمند، رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم در حاشیه افتتاح جشنواره «مادرانه» که شامگاه 25 اردیبهشت‌ماه در بوستان نرگس، بیان کرد: مقام معظم رهبری از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۴۰ بار نسبت به مسئله جمعیت و فرزندآوری تأکید کردند و بارها در قالب سخنرانی و برنامه‌ها نسبت به اهمیت آن در کشور هشدار داده‌اند.

وی ادامه داد: تبیین مسئله جمعیت برای بانوان، توسعه فرهنگ ازدیاد جمعیت، ایجاد احساس امنیت برای خانواده‌های متدین در بوستان‌ها، توسعه اخلاق و معنویت در جامعه با استفاده از فضای بوستان‌ها، توجه به شادی و نشاط از جهت شکل‌‎گیری شخصیت سالم و با نشاط، پاسخگویی به سؤالات و شبهات جمعیت، بسترسازی فعالیت مبلغان در بوستان‌های شهری و ارتقای قدرت تحلیل بانوان نسبت به پدیده‌های اجتماعی و سیاسی معاصر از اهداف این جشنواره است.

نیازمند با بیان اینکه ارتقای کیفیت برنامه‌های فرهنگی شاد و فرح‌بخش در راستای گسترش فرهنگ ازدیاد جمعیت از کارکردهای مهم جشنواره مادرانه است، اظهار کرد: غرفه کلینیک مادرانه، غرفه مشاوره غرفه کودک و نوجوان، غرفه مسابقه و معرفی کتاب، غرفه بانوان موفق پرجمعیت، ایستگاه هم‌اندیشی و غرفه پذیرایی هفت غرفه این جشنواره است.

رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: پاسخ به سؤالات شرعی، پزشکی و عقیدتی، پاسخ به سؤالات بانوان در حوزه ازیاد جمعیت، برپایی میزهای مشاوره، برگزاری مسابقات متنوع، معرفی زنان موفق پرجمعیت، فرهنگ‌سازی نسبت به مسئله کتابخوانی با ارائه کتاب‌های جذاب و ایجاد فضای بانشاط و فرحبخش از ویژگی‌ها و اهداف غرفه‌های این جشنواره است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قم در پایان بیان کرد: این جشنواره با حمایت و مشارکت کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم، جامعة‌الزهرا(س) و سازمان‌های پارک‌ها و فضای سبز و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و امور بانوان استانداری قم ترتیب یافته است.

یادآور می‌شود، جشنواره «مادرانه» از  روز گذشته ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ شب در بوستان نرگس قم برپاست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: