کد خبر: 4054880
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

دانشگاه علوم پزشکی قم به مسائل محیط زیست حساس باشد

مدیر حوزه‌های علمیه خواستار توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی قم به مقوله‌هایی همچون محیط زیست، آلاینده‌ها، ریزگردها و مسائلی از این دست شد و بیان کرد: این دانشگاه هشدارهای خود را به دستگاه‌های گوناگون اعلام کند و با همکاری سایر دستگا‌ه‌ها برای حل این معضلات تلاش کند.

به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم که امروز 15اردیبهشت‌ماه در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، در سخنانی به اهمیت و جایگاه والای طبابت و پزشکی در اسلام پرداخت و گفت: در میان اقشار مختلف جامعه، کار پزشکی جایگاه والا و رفیعی دارد و طبابت و درمان در واقع یک شغل نیست بلکه فراتر از یک شغل یک مأموریت و رسالت خطیر و ارزشمند است؛ چراکه هیچ چیزی مهم‌تر از سلامت نفوس نیست.

وی ادامه داد: در واقع می‌توان گفت که کار طبیبان و پزشکان زمینه‌سازی برای شفایی است که از طرف خدای متعال مرحمت می‌شود و در واقع این کار زمینه برای برای شفا و رحمت الهی آماده می‌سازد.

مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تاکید بر تکریم همه بیماران در عرصه‌های مختلف، افزود: تکریم جامع و عالمانه بیمار مهم ترین وظیفه همه ما و شماست؛ صرف نظر از اینکه حالا این بیمار کیست و چه جایگاه اجتماعی دارد و آیا فقیر است یا غنی، لذا تکریم بیمار در عرصه‌های مختلف چه از حیث ظاهری چه از حیث‌های مختلف واقعا مهم و ارزشمند است.

امام جمعه قم در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به جایگاه مهم و منحصر به فرد قم، بیان کرد: جایگاه معنوی، علمی و بین‌المللی قم به عنوان یک جهان‌شهر بسیار مهم است، این شهر در عرصه‌های مختلف بی‌نظیر است لذا در برنامه‌ریزی‌های گوناگون این شهر توجه به این ویژگی‌ها بسیار مهم است.

وی خواستار توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی قم به مقوله‌هایی همچون محیط زیست، آلاینده‌ها، ریزگردها و مسائلی از این دست شد و تاکید کرد: مسائلی همچون محیط زیست و آلاینده‌هایی که سلامت عموم مردم را به مخاطره می‌اندازد بسیار مهم است و دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در این رابطه هشدارهای خود را به دستگاه‌های گوناگون اعلام کند و با همکاری سایر دستگا‌ه‌ها در جهت حل این معضلات تلاش کند.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه پزشکی و سلامت در یک جامعه، ابراز کرد: نقش بهداشت و درمان اساسا در یک جامعه نقش پیشران است و در این عرصه می‌تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: کرونا تا حد زیادی فرهنگ پیشگیری و بهداشت را در جامعه گسترش داد که الان هم باید آن را حفظ کرد و شبکه‌های تبلیغی حوزه نیز آماده هر گونه همکاری در جهت ارتقای فرهنگ پیشگیری و سلامت جامعه است.

یادآور می‌شود، در ابتدای این دیدار، دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha