کد خبر: 4030177
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه؛

سرپرست معاونت اجتماعی بهزیستی قم گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی استان بیش از ۸۵۰ مورد مداخله تخصصی را در ارتباط با گروه‌های هدف امور آسیب‌دیدگان انجام دادند.

اورژانس اجتماعی 123به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی قم، علیرضا محمدی، سرپرست معاونت اجتماعی بهزیستی قم در طی سخنانی اظهار کرد: کارشناسان مستقر در مرکز اورژانس اجتماعی استان به‌صورت شبانه روزی، پاسخگوی تماس‌های برقرار شده از سوی مردم با سامانه ۱۲۳ هستند.

وی ادامه داد: مراکز اورژانس اجتماعی از جمله مراکز تخصصی بهزیستی بوده که در زمینه آسیب‌هایی همچون کودک آزاری، همسرآزاری، اختلاف‌های خانوادگی، سالمندآزاری، معلول آزاری و خودکشی به ارایه خدمات مددکاری، روانشناسی، مداخله و ارجاع، به مردم می‌پردازد و عموم همشهریان می‌توانند از طریق تماس باشماره ۱۲۳ از خدمات رایگان مراکز اورژانس اجتماعی بهره‌مند شوند.

محمدی افزود: بر اساس بررسی صورت گرفته اختلاف‌های حاد خانوادگی، کودک‌ آزاری و همسر آزاری عمده‌ترین دلایل تماس با اورژانس اجتماعی قم در این مدت بوده‌ است.

وی بیان کرد: افرادی که مورد خشونت و یا آزار قرار گرفته باشند، از سوی مددکاران و کارشناسان اجتماعی مورد حمایت قرارمی‌گیرند و برای توانمندسازی فرد و خانواده وی، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: شناسایی آسیب‌های اجتماعی شایع و در حال شیوع به‌صورت منطقه‌ای و محلی نیز از طریق رصد تماس‌ها و مداخله‌های صورت گرفته انجام می‌شود تا زمینه‌ای برای توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی و بازگشت آن‌ها به زندگی سالم باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: