کد خبر: 4030165
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

امام جمعه قم گفت: قطع مذاکره و اقامه نماز اول وقت رئیس جمهور نشان داد وابسته و دل‌بسته به شرق و غرب نیستیم بلکه وابسته و دل‌بسته خداوند هستیم و اگر با کشوری ارتباط برقرار کنیم بر اصول اسلام است و به شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی پایبندیم.

آیت‌الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم در خطبه‌های نماز جمعه که امروز یکم بهمن‌ماه در مصلی قدس برگزار شد، اظهار کرد: دین اسلام روزی همه دنیا را خواهد گرفت و بر دنیا خیمه می‌زند و باید به تکلیف خود در نشر اسلام عمل کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت عمل به تکلیف الهی، ادامه داد: رسول خدا فرمودند اگر مردم امر به‌ معروف و نهی از منکر نکنند خداوند بدها را بر آن‌ها مسلط می‌کند و دعایشان مستجاب نمی‌شود.

امام‌جمعه قم بیان کرد: یکی از اسباب نجات در روز قیامت مُهر محب فاطمه است، اگر این  مُهر بر پیشانی ما نخورد روز قیامت حضرت زهرا(س) با ما اظهار آشنایی نمی‌کند و برای اینکه این مُهر بر پیشانی ما بخورد باید همرنگ و هم‌نوا و در مسیر اهل‌بیت(ع) باشیم.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زهرا(س) عنوان کرد: رسول خدا فرمودند نور دخترم فاطمه از خداست و دخترم برتر از آسمان‌ها و زمین است، حضرت زهرا(س) تنها مکتب رهایی‌بخش انسان و تنها راه نجات بشر مکتب فاطمی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های حضرت فاطمه(س) تصریح کرد: بانوان و دختران در امر عفاف و حجاب حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند و باید غیرتمندانه از مکتب حضرت فاطمه (س) دفاع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به کشور روسیه گفت: مقام معظم رهبری برای سه گروه از کشورها اولویت توسعه روابط قائل هستند، که شامل کشورهای همسایه، مسلمان و هم سو می‌شود و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب روسیه دارای اولویت‌های مذکور است که در نخست همسایه و دارای 25 میلیون مسلمان و ظرفیت خوبی دارد و در بسیاری از مواضع با جمهوری اسلامی همسو است.

آیت‌الله سعیدی افزود: دلیل دیگر برای توسعه روابط تهران و مسکو خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران اسلامی است، خنثی‌سازی تحریم‌ها دو بال دارد که استفاده از ظرفیت‌های داخلی با نگاه درون‌زا و بهره‌مندی مدبرانه از ظرفیت کشورهای مختلف است، ارتباط ما با روسیه تا حدود زیادی سبب می‌شود تحریم‌های کشورمان خنثی شود.

امام‌ جمعه قم وجود منافع مشترک میان ایران و روسیه را مورد توجه قرارداد و بیان کرد: با روسیه مسائل مشترکی از جمله دریای خزر، قفقاز، سوریه و عراق راداریم و تهدیدهایی از جمله تحریم‌های آمریکا از جمله تهدیدات مشترکمان است، روسیه به کمک ایران اسلامی نیازمند است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) عنوان کرد: اقامه نماز اول وقت حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در کاخ کرملین مهم بود و با این نماز نشان داد سخن گفتن با پروردگار در موعد خود مقدم بر هر مذاکره است، نماز اول وقت رئیس‌جمهور نشان داد که مسئولین با التزام عملی به اسلام نماز را در هر حال ستون دین می‌دانند.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: قطع مذاکره و اقامه نماز اول وقت رئیس جمهور نشان داد وابسته و دل‌بسته به شرق و غرب نیستیم بلکه وابسته و دل‌بسته خداوند هستیم و اگر با کشوری ارتباط برقرار کنیم بر اصول اسلام است و به شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی پایبندیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: