کد خبر: 4018033
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲

مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه(س) از اجرای طرح چلچراغ با هدف ارائه آموزش‌های قرآن و عترت به عموم مردم در مساجد استان قم خبر داد.

دوره‌های قرآن و عترت در مساجد قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف، مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت طی سخنانی از برگزاری نشست مشترک مدیران قرآنی مسجد مقدس جمکران، دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی، امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون های فرهنگی مساجد با حضور قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت به منظور هماهنگی برای اجرای مجدد طرح چلچراغ در مساجد استان قم خبر داد.

وی افزود: طرح چلچراغ، طرحی است که در قالب آن قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر آموزش‌های قرآنی را در سطح مساجد استان قم برای عموم مردم به صورت جلسات قرآنی هفتگی ارائه می‌دهند، تا مردم در قالب این جلسات قرآنی با معارف قرآن و عترت آشنا شوند. این جلسات قرآنی به صورت هفتگی با حضور قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر در مساجد سطح شهر قم برگزار می‌شود.

مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت از همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در این طرح خبرداد و گفت: این طرح با محوریت قاریان و استادان مرکز قرآن و حدیث در مساجد و با هم‌افزایی نهادهای قرآنی برگزار می‌شود.

مشرف همچنین از اجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در اعتاب مقدس ایران اسلامی یاد کرد و افزود: قاریان و استادان قرآنی در قالب طرح چلچراغ می‌توانند عموم مردم را با طرح « من قرآن را دوست دارم» آشنا کنند.

وی در پایان یادآور شد: ترویج فرهنگ قرآن و عترت در مساجد از مهم‌ترین اهداف برگزاری طرح چلچراغ در مساجد استان قم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: