کد خبر: 4007988
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم با اشاره به مجموعه اقدام‌ها و برنامه‌های مدیریت شهری برای بزرگداشت روز قم و ایام معصومیه، گفت: شهرداری قم هفت میلیارد ریال برای برنامه‌های این مناسبت پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایکنا از قم، ابوالقاسم مقیمی در جلسه هماهنگی مراسم‌های بزرگداشت روز قم و ایام معصومیه روز دوشنبه 3آبان ماه در تالار کرامت استانداری اظهار کرد: از مهمترین اقدام‌های حوزه فرهنگی هنری شهرداری قم پیگیری درج مصوبه شورای فرهنگ عمومی مبنی برنامگذاری بیست‌وسوم ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم به عنوان روز قم در تقویم رسمی کشور است که امسال محقق می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده جهت جذب مشارکت‌های سایر دستگاهای اداری اجرایی برای برنامه‌های این ایام ادامه داد: سال گذشته برخی دستگاه‌ها در این زمینه کمک کردند، و توقع و انتظار ما این است، که امسال نیز در ردیف‌های بودجه و سرفصل اعتباری خود، سرفصل‌های مرتبط با این روز را تعریف کنند.

مقیمی افزود: دستگاه‌های استان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند، که در این ایام شاهد افتتاحیه‌ها و اختتامیه‌ها، جشنواره‌ها و یا ارائه خدمات در حوزه تخفیف‌ها، امکانات و صدور مجوزها باشیم‌.

مدیرعامل فرهنگی شهرداری قم بیان کرد: متاسفانه از سوی دستگاه‌ها، اعتبارهای اختصاصی برای این امر تخصیص داده نمی‌شود، با توجه به نزدیک شدن به فصل بودجه‌ریزی، این تمهیدات برای سال ۱۴۰۱ انجام شود.

وی همچنین تولید آثار هویت بخش برای معرفی ابعاد گوناگون شهر قم را نیز از دیگر برنامه‌های ایام و مناسبت فوق اعلام کرد و گفت: سال قبل حداقل ۳۶ کلیپ از نقاط مختلف شهری قم تهیه شد و امسال نیز ۱۳ کلیپ یک دقیقه‌ای در حال تولید است.

مقیمی با اشاره به اینکه تاریخ‌سازی و هویت‌سازی برای نقاط میراثی قم از دیگر برنامه‌ها برنامه‌ها است، عنوان کرد: با هماهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجموعه گنبد سبز را برای برپایی تور قم گردی تحویل گرفتیم و به مدت ۱۰ شب نیز جُنگ‌های شبانه‌ برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: