کد خبر: 4007986
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
معاون دادستان قم از اجرای طرحی موسوم به «زیست عفیفانه در حوزه اصناف» در سطح استان قم خبر داد و گفت: در بخش ایجابی این طرح برای کاسبان امین، مومن، خوش‌اخلاق و عفیف امتیازاتی در نظر گرفته شده است و در بخش سلبی نیز، محرومیت‌ها و محدودیت‌هایی برای فعالیت کسب‌وکارهایی که شئون اسلامی را رعایت نمی‌کنند، اعمال می‌شود.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل تحریری طی سخنانی از شروع «طرحی جامع و دربردارنده اقدامات ایجابی و سلبی در حوزه کسب‌وکار» خبر داد و گفت: در این راستا کمیته‌های مشورتی، فرهنگی، رصد و ارزیابی برای برنامه‌ریزی و اجرای یک طرح همه‌جانبه از سوی قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرا تشکیل شده و آغاز به کار کرده‌اند.

وی، در جلسه استانی که در این راستا با حضور مسوولان سپاه، اداره نظارت بر اماکن ناجا، اتاق اصناف، بسیج اصناف و دیگر ادارات مرتبط در دادسرای قم برگزار شد، بر تلاش جدی مسئولان استان برای ترویج زیست عفیفانه در حوزه کسب‌وکار با توجه به مطالبات عمومی در شهر مذهبی قم تاکید کرد.

معاون دادستان قم در خصوص چارچوب کلی این طرح، گفت: در بخش ایجابی این طرح برای کاسبان امین، مومن، خوش‌اخلاق و عفیف امتیازاتی در نظر گرفته شده است و در بخش سلبی نیز، محرومیت‌ها و محدودیت‌هایی برای فعالیت کسب‌وکارهایی که شئون اسلامی را رعایت نمی‌کنند، اعمال می‌شود.

تحریری تصریح کرد: شناسایی کاسبان عفیف و تقدیر مادی و معنوی مانند اعطای وام، تخفیف تبلیغات در بسترهای تبلیغاتی شهری و رسانه‌ای، تخفیف برخی هزینه‌های صنفی و مالیاتی، از پیشنهادهایی بود که برای طرح ایجابی در این جلسه مطرح شد.

به گفته وی، در بخش سلبی نیز بازرسی از طریق بسیج اصناف و بازرسی افتخاری و مردمی و آموزش آن‌ها، تذکر به فروشگاه‌های متخلف به دلیل عدم رعایت شوون اسلامی و در صورت تکرار تخلف اخطار پلمپ و جریمه و در نهایت تعلیق فعالیت صنفی واحد اعمال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «طرح زیست عفیفانه در حوزه اصناف» پس از برگزاری جلسات تکمیلی با حضور مسئولان مربوطه و تعیین نقشه راه و هم راستاسازی ارگان‌های دخیل و جمع‌بندی مباحث و پیشنهادها، در استان پیاده‌سازی، نظارت و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: