کد خبر: 4000047
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) گفت: در هفته جاری به‌مناسبت اربعین امام حسین(ع)، شش محفل عزاداری با مداحی حسن شالبافان، رضا ایزدی، ابوالقاسم زمانی و مجید طیبی، سیدعلی حسینی‌نژاد، محمد رحمانی و حسین هوشیار در حرم مطهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حسن فرقانی، مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) طی سخنانی اظهار کرد: مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) از سوم تا ۹ مهرماه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حرم مطهر دنبال می‌شود که مهم‌ترین بخش برنامه هفته جاری مراسم عزاداری اربعین حسینی است.

وی اضافه کرد: محفل سخنرانی قبل از نماز ظهر و عصر در هفته جاری به ترتیب با سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین صفر فلاحی، علی‌اکبر خادمی، احمد پناهیان، مهدی شاهرودی، حجت‌الاسلام وحید نجف‌زاده، حجت‌الاسلام محمد قدرتی و حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اصغر همتیان دنبال می‌شود و در این زمان در روز یکشنبه غلامرضا محمودنژاد و روز دوشنبه ابوالقاسم زمانی و مجید طیبی برای زائران مداحی خواهند کرد.

مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) گفت: بعد از نماز ظهر و عصر نیز از شنبه تا جمعه سیدناصر آبیار، محمدجواد احمدی، سیدعلی حسینی‌نژاد، سیدحسین جعفری‌نژاد، یاسر محمدی، سیدعلی حسینی‌تبار و محمد ریحانی در جمع زائران حرم مطهر مداحی خواهند کرد.

وی ادامه داد: مراسم قبل از نماز مغرب و عشا در هفته جاری نیز از شنبه تا چهارشنبه با سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین عباس اسکندری، سیداحمد میردامادیان، احمد لقمانی، سیدمرتضی میرکتولی، رضا محمدی و مداحی مرتضی معماریان، حسن شالبافان، محمد رحمانی، میثم طاهری و الیاس شیرمحمدی برگزار می‌شود.

فرقانی با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه نیز قبل از نماز مغرب، محفل انس با قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار می‌شود، گفت: روز جمعه در این زمان زیارت آل یاسین با نوای محسن فراهانی و برنامه رسانه‌ای زمزم مهدویت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حائری‌پور دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: مراسم عزاداری حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) در شنبه شب با سخنرانی آیت‌الله سیدرحیم توکل و مداحی جواد برزگر و یکشنبه شب با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی واعظ و مداحی رضا ایزدی برگزار می‌شود.

فرقانی با اشاره به اینکه محفل عزاداری بعد از نماز مغرب و عشا از دوشنبه تا جمعه نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد دنبال می‌شود، بیان کرد: دوشنبه شب حسین هوشیار، چهارشنبه شب و پنج‌شنبه شب حسن شالبافان و جمعه علی پیله‌وران برای زائران حرم مداحی خواهند کرد.

وی مطرح کرد: قرائت دعای ندبه در حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) با نوای سیدمحسن بنی‌فاطمه و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین حق‌جو، ساعت ۵:۳۰ صبح جمعه و قرائت زیارت جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام شهیدی پنج‌شنبه شب ساعت ۲۱ دنبال می‌شود.

مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) اظهار کرد: زیارت اربعین امام حسین(ع) در دوشنبه هفته جاری هم‌زمان با ظهر روز اربعین بعد از نماز ظهر و عصر با پخش از شبکه قم و شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر بانوی کرامت خوانده می‌شود.

وی یادآور شد: مراسم قرائت و شرح زیارت وارث نیز هر روز بعد از نماز مغرب و عشا با پخش از شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: