کد خبر: 3997661
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
سلیمانپور:
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم با اشاره به آمادگی این استان برای برداشته‌ شدن محدودیت سنی تزریق واکسن، گفت: برای بهبود وضعیت واکسیناسیون عمومی در قم باید رایزنی‌های لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای حذف محدودیت سنی و عمومی کردن واکسیناسیون پیگیری شود.

به گزارش ایکنا از قم، بیژن سلیمانپور، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، 24 شهریور در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری، با اشاره به ظرفیت خالی برخی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا، اظهار کرد: وضعیت کلی واکسیناسیون دراین استان هم‌اکنون قابل قبول و رضایت‌بخش نیست.

وی ادامه داد: استقبال گروه‌های سنی پایین برای دریافت واکسن کرونا مطلوب‌تر از گروه‌های سنی افراد سالمند است و تلاش می‌شود تا واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال نیز توسعه یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم افزود: هم‌اکنون ۱۳۰ هزار دز واکسن در استان قم ذخیره شده و با واردات مطلوب انواع واکسن هیچ نگرانی بابت واکسیناسیون عمومی وجود ندارد، اما باید نسبت به تحرک و افزایش ضریب واکسیناسیون اقدام شود.

وی تصریح کرد: اینکه هنوز هیچ کدام از شهرهای کشور در وضعیت آبی و عادی قرار ندارد نشان می‌دهد که خطر ویروس کرونا همچنان نگران‌کننده است و نباید در دام عادی‌انگاری گرفتار شویم.

سلیمانپور گفت: منع تردد شبانه تنها برای افرادی که برای تزریق واکسن مراجعه می‌کنند برداشته شده و  سایر افراد در صورت تردد در این ساعات مشمول جریمه می‌شوند.

فرماندار قم نیز در ادامه این جلسه، بیان کرد: استان قم این آمادگی را دارد تا محدودیت سنی واکسیناسیون را حذف کند و تمام زمینه‌ها و ظرفیت‌ها در این خصوص فراهم است.

حیدری یادآور شد: قرارگاه شهید سلیمانی قم نسبت به رهگیری افراد مبتلا آمادگی لازم را دارد و جامعه بسیجیان و اصناف و هلال‌احمر استان آماده کمک به کادر درمان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: