کد خبر: 3986324
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
پژوهشکده زن و خانواده مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران جهت جذب اعضای هیئت علمی در سال ۱۴۰۰ فراخوان داد.

فراخوان جذب هیئت علمی در پژوهشکده زن و خانوادهبه گزارش ایکنا از قم، «پژوهشکده زن و خانواده» برای تکمیل اعضای هیئت علمی خود در حوزه‌های پژوهشی «امر جنسی»، «جنسیت و تربیت»، «جنسیت و ارتباطات»، «آسیب‌های اجتماعی زنان/ خانواده»، «تاریخ اجتماعی زنان و خانواده/ جامعه شناسی تاریخی زنان و خانواده»، «مطالعات راهبردی زنان و خانواده»، «اقتصاد، زن و خانواده» و «مطالعات اسلامی جنسیت» اقدام به جذب می‌کند.

گفتنی است که «مطالعات اسلامی جنسیت» پژوهشی روشمند  و بینارشته ای است که به مطالعه درباره «جنسیت در دین و علوم و فرهنگ اسلامی» می‌پردازد و توانمندی نقد حوزه‌های مطالعات اسلامی جنسیت، از انتظارات در مورد پژوهشگر این حوزه پژوهشی است و داوطلبان هیئت علمی دارای مدرک دکتری برای این ظرفیت لازم است تحصیلات عالی حوزوی نیز داشته باشند.

شرایط جذب اعضای هیئت علمی

داوطلبان لازم است دارای مدرک سطح ۴ حوزه یا دکتری دانشگاه و حداکثر ۴۰ سال سن باشند و رویکرد اسلامی پژوهشکده مورد توجه قرار گیرد؛ اولویت جذب در همه ظرفیت‌ها غیر از شرایط اختصاصی با طلاب حوزه علمیه، به ویژه خواهران است.

هم‌چنین داشتن دو اثر پژوهشی (کتاب، مقاله) متناسب با حوزه‌های پژوهشی مرتبط و مورد تایید ارزیابان پژوهشکده، در اولویت جذب مؤثر خواهد بود.

یادآور می‌شود که فارغ التحصیلان مقطع دکتری مطالعات زنان با توجه به رویکرد رساله، مجاز به انتخاب همه ردیف‌های جذب هستند؛ و برای جذب در ردیف «مطالعات اسلامی جنسیت» باید تحصیلات عالی حوزوی نیز داشته باشند.

محل خدمت اعضای هیئت علمی برای داوطلبان خواهر سکونت خانوادگی در قم یا تهران است و داوطلبان برادر نیز متعهد به حضور در قم یا تهران خواهند بود.

پس از بررسی پیشینه علمی و پژوهشی، از داوطلبان برای حضور در جلسه مصاحبه دعوت خواهد شد و داوطلبانی که در مصاحبه تخصصی احراز صلاحیت شده‌اند به مصاحبه عمومی دعوت شده و جذب نهایی اعضای هیئت علمی پس از تأیید هیئت ممیزه خواهد بود.

گفتنی است، تا زمان تأیید نهایی عضو در هیئت ممیزه، فرد به عنوان پژوهشگر مقیم در پژوهشکده مشغول فعالیت خواهد بود.

علاقه‌مندان تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰ فرصت دارند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://wrc.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: