کد خبر: 3978572
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
همزمان با دهه کرامت از سوی دستگاه قضایی قم دستور آزادی 45 نفر از زندانیان غیر امنیتی و واجد شرایط صادر شد.

آزادی 45 نفر از زندانیان قم در دهه کرامتبه گزارش ایکنا از قم، رئیس کل دادگستری استان، دادستان قم و معاونان دادستان به همراه بیش از ۷۰ نفر از قضات شعب بازپرسی، دادیاری و اجرای احکام کیفری و ناظر زندان، امروز، 29 خردادماه از بازداشتگاه ساحلی، زندان مرکزی قم، اردوگاه حرفه‌آموزی و کار درمانی و زندان زنان و کانون اصلاح و تربیت استان بازدید و به درخواست‌های زندانیان رسیدگی کردند. 

در این بازدید مسئولان قضایی استان و قضات دادسرای قم از نزدیک و به‌صورت چهره به چهره با تمامی زندانیان متقاضی دیدار و درخواست‌های آنان در خصوص عفو، تخفیف مجازات و آزادی به‌صورت جداگانه بررسی و دستورات لازم برای حل مشکلات زندانیان در برخورداری از نهادهای ارفاقی صادر شد.

در این دیدار که همزمان با دهه کرامت صورت گرفت، دستور آزادی ۴۵ نفر از زندانیان غیر امنیتی  و واجد شرایط صادر شد. از سال گذشته بیش از یک هزار و 500 نفر از زندانیان جرائم مالی، جرائم سبک و غیر خشن با استفاده از نهادهای ارفاقی آزاد شدند.

طرح پایش و غربالگری زندانیان به‌صورت مستمر در استان قم انجام می‌شود، در این طرح، قضات ضمن بررسی پرونده‌های مددجویان واجد شرایط، از همه‌ ارفاق‌های قانونی برای تغییر وضعیت زندانی و ایجاد زمینه آزادی آنان با استفاده از راهکارهای قانونی تخفیف و تعلیق مجازات، اعطای مرخصی و موافقت با مرخصی پایان حبس استفاده می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: