کد خبر: 3971043
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرباقری:
استاد حوزه علمیه گفت: ترور و قتل عام مردم بی‌دفاع نشانه ضعف و شکست دشمن است و باید بدانیم که فتح پایانی در صورت ایستادگی و استقامت نزدیک است.

قتل عام مردم مسلمان نشان از شکست دشمن داردبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدمهدی میرباقری، استاد حوزه علمیه در سخنرانی شب بیست و نهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر بانوی کرامت شیطنت دشمن و ترور و قتل ‌عام مردم بی‌دفاع مسلمان را علامت شکست و ضعف دشمن دانست و اظهار کرد: دشمنان با تشکیل و حمایت گروه‌های تروریستی به‌دنبال ایجاد درگیری داخلی در جهان اسلام هستند تا عقب‌نشینی خود و پیشرفت اسلام را به تأخیر بیندازند.

وی ادامه داد: اگر ما ضربه‌ای خورده‌ایم دشمن هم ضرباتی خورده است، فتح پایانی در صورت ایستادگی و استقامت نزدیک است و عزیزانی که در حال مذاکره با دشمن هستند باید توجه داشته باشند که طرح خلع سلاح کشور و پیشرفت اقتصادی بدون سلاح توهمی بیش نیست و اگر قدرت نظامی نداشته باشیم دشمن با لیبی‌سازی ایران به ما اجازه پیشرفت و قدرتمند شدن اقتصادی را نخواهد داد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی از غرب‌گرایان حاضرند به خاطر منافع حزبی و قبیلگی خود تمام منافع اسلام و انقلاب را به خطر بیندازند، افزود: اینکه ما موشک بدهیم و اقتصاد بسازیم خیال باطل دشمن و طرح آن‌ها برای از بین بردن اسلام و انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به فرارسیدن شب آخر ماه ضیافت الهی، گفت: خداوند برای ما در این ماه رزق‌های فوق‌العاده‌ای از جمله رزق‌های قرآنی در دسترس قرار داده است و امیرالمؤمنین(ع) فرمودند کسی با این کتاب مجالست نمی‌کند مگر اینکه هدایتی بر او افزوده و یا ضلالتی از او برداشته می‌شود.

میرباقری رزق دیگر ماه رمضان را دستیابی به شب قدر و رسیدن به وجود مقدس امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: در این شب می‌تواند مقدرات انسان به مقدرات امام گره بخورد که نتیجه آن آزادی از آتش جهنم و ولایت اولیا طاغوت است.

در پاکی ماه رمضان بمانیم

وی با بیان اینکه در شب آخر ماه رمضان خداوند به اندازه همه ماه انسان‌ها را می‌بخشد، افزود: یکی از رزق‌های مهم ماه رمضان آزادی از آتش جهنم است که باید این رزق را در این روزها از خدا طلب کنیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند در این ماه عبادات را آسان قرار داده به‌طوری که نفس کشیدن مؤمن هم عبادت است، گفت: ماه رمضان ماه خالص شدن و پاک شدن از آلودگی‌ها است زیرا علاوه بر آسان شدن عبادت، خداوند موانع را در این ماه برداشته و شیاطین در زنجیر و درهای بهشت باز است.

وی با اشاره به نشانه‌های بهره‌مندی از برکات ماه مبارک رمضان، بیان کرد: کسی از این رزق‌ها بهره‌مند شده است که بعد از عید فطر هم تغییر را در خود احساس نکند و از الان بنا نداشته باشد که بعد از عید فطر مانند قبل از ماه رمضان زندگی کند بلکه بنا دارد که در این ماه بماند و همین رویه را ادامه بدهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: