کد خبر: 3927791
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
ائمه جمعه و استاندار قم در بیانیه مشترکی از عموم مردم و هیئت‌های مذهبی استان قم برای رعایت کامل دستورالعمل‌ها و ملاحظات بهداشتی در عزاداری‌های اربعین حسینی و دهه آخر صفر دعوت کردند.

دعوت ائمه جمعه و استاندار قم از مردم برای رعایت دستورات بهداشتی در اربعینبه گزارش ایکنا از قم، ائمه جمعه و استاندار قم در بیانیه مشترکی از عموم مردم و هیئات مذهبی استان قم برای رعایت کامل دستورالعمل‌ها و ملاحظات بهداشتی در عزاداری‌های اربعین حسینی و دهه آخر صفر دعوت کردند.

متن کامل بیانیه مشترک آیت‌الله سید محمد سعیدی، آیت‌الله علیرضا اعرافی و آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری ائمه محترم جمعه و بهرام سرمست استاندار قم بدین شرح است:

قال رسول الله (ص) : إنّ لِقَتلِ الحُسینِ حَرارَةً فی‌ قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ اَبَداً

ماه‌های محرم و صفر اسلام را زنده نگاه داشته است و باید ماه محرم و صفر را به ذکر مصائب اهل بیت (ع) زنده نگهداریم. اربعین سالار شهیدان (ع)، ارتحال پیامبر اعظم (ص)، امام مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت و تعزیت عرض می‌نمائیم و قبولی عزاداری‌ها، سوگواری‌ها، اعمال و زیارات را از خداوند منان مسائلت داریم.

مردم شریف قم شما همواره در صحنه‌های گوناگون پیشتاز و الگو بوده‌اید و افتخار آفریده‌اید و درمیدان پیشگیری و مقابله با بلای عالم گیر کرونا، احیای مراسم عاشورایی و سوگواری‌های پرشور و حماسی و خالصانه همراه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و نیز در حرکت انفاق مومنانه مواسات خالصانه خوش درخشیده‌اید.

قم قهرمان نشان داد که میان دیانت و سلامت، دین و دانش و عزاداری و رعایت شیوه نامه‌های سلامت و بهداشت جمع می‌کند و به ندای مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخ می‌دهد، به فضل الهی همه طبقات و اصناف و گروه‌های مردمی و هیئات محترم عزاداری بر این عهد الهی و شرعی و انسانی استوار ماندند.

اکنون از مردم عزیز قم و دوستداران و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) انتظار می‌رود که همچنان که در دهه اول ماه محرم و ایام عاشورا با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن پاسداشت« فرهنگ عاشورایی» به وظیفه انسانی و تکلیف الهی خویش عمل کردند، در دهه آخر ماه صفر و ایام اربعین سالار شهیدان (ع) و شرایط حساس کنونی نیز، که شمار مبتلایان روز به روز درحال افزایش و آمار متوفیان روبه افزایش است و به شرایط بحرانی نزدیک شده‌ایم، به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل کنند و بیش از پیش توجه نمایند که زنده نگه داشتن اسلام و ذکر مصائب اهل بیت (ع) می تواند با رعایت شیوه نامه‌ها و ابتکار روش هایی نوین از جمله بهره گیری از «فضای مجازی» و «هر خانه یک حسینیه» مانند آنها انجام گیرد و امید است از این رهگذر تا شرایط برای مهار مدیریت کرونا فراهم آید و مشکلات کارکنان مجاهد و جان بر کف بهداشت و بیمارستان‌ها، با کاهش مبتلایان و مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی کاهش یابد.

امروز در شرایطی که ویروس منحوس کووید ۱۹ جهانگیر شده و جان بسیاری از مردمان را در ایران و جهان گرفته و یا همچنان تهدید می کند به حکم عقل سلیم و اسلام عزیز لازم است تا «چارچوب ها و دستورالعمل های بهداشتی» از سوی همگان مراعات شود تا این بیماری مهار و در آینده به همت دانشمندان و نخبگان کشور درمان شود.

امیدواریم در این شرایط حساس مردم عزیز و مسئولان محترم و نهاد ها به حرکت های مواسات‌آمیز و انفاق مومنانه ادامه دهند و رسیدگی به مستمندان و نیاز مندان را استمرار بخشند و آسیب‌دیدگان کرونا و کارگران و صاحبان مشاغل آسیب دیده را مورد حمایت قرار دهند و از همگان به ویژه گروه‌های جهادی مردمی و حوزوی می‌خواهیم که بار دیگر به یاری کادر درمان و بهداشت و مبتلایان برخیزند و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزند.

فرصت را مغتنم شمرده از همه مردم و مسئولان محترم به ویژه سپاه بزرگ سلامت و پزشکان، پرستاران، بهروزان، کادر بهداشت درمان و نیز گروه‌های و قرارگاه‌های مردمی و جهادی و بسیجی و جوانان و طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان جهادی و نیز همه سوگواران و عزاداران خاندان پاک پیامبر (ص) و هیئات و مداحان، خطیبان، امامان جمعه و جماعات، مساجد استان صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نماییم.

از خداوند مهربان پیروزی اسلام وامت اسلامی و محور مقاومت و عزت و سرافرازی ملت بزرگ ایران اسلامی و دفع شرمستکبران و همه بلاها و حل مشکلات معیشتی مردم و سلامت توفیق همگان بویژه مراجع عظام و مقام معظم رهبری و خدمتگزاران به کشور و انقلاب و تعجیل در فرج حضرت ولیعصر (عج) را خواستاریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: