کد خبر: 4226095
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷
حجت‌الاسلام مومنی:

محبت سیدالشهدا(ع) انسان را از منجلاب فساد نجات می‌دهد

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه محبت به سیدالشهدا انسان را از منجلاب فساد نجات خواهد داد، گفت: لازم است جوانان خود را موظف به شرکت مستمر در مجالس روضه بدانند و با کسب معرفت نسبت به اباعبدالله(ع) محبت ایشان را در قلوب خود تقویت کنند.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی، استاد حوزه علمیه در مراسم عزاداری ظهر روز چهارم محرم که امروز ۲۰ تیرماه در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار کرد: معرفت به حضرات معصومین امری لازم است که بخشی از آن دست خود انسان است و بخشی هم بر اساس طلبی است که انسان باید از خداوند و اهل بیت(ع) بخواهد که نور معرفت را در قلب و وجود ما قرار دهد و با قرار گرفتن نور معرفت تحول اساسی و ماهوی در فرد به وجود می‌آید.

وی افزود: اگر نور معرفت در وجود انسان قرار گیرد در یک ظرف زمانی کوتاه انسان متحول خواهد شد چرا که سوار شدن بر کشتی نجات سیدالشهدا انسان را به ساحل امن الهی خواهد رساند.

سخنران حرم بانوی کرامت بیان کرد: در اثر صداقت در محبت اهل بیت(ع) و ثبات قدم، انسان به جایگاهی می‌رسد که تمام وجودش محبت الهی خواهد شد و دیگر خود را نخواهد دید.

مومنی یادآور شد: امثال «وهب» و «حربن یزید ریاحی» از مصادیق بارز کسب نور معرفت در ظرف زمانی کوتاه هستند که متحول شده و مسیر امن الهی و هدایت و عاقبت به خیری را انتخاب نمودند.

وی در ادامه گفت: انسان از رهگذر ادب و محبت به سیدالشهدا به جایگاهی می‌رسد که قابل وصف نیست و باعث می‌شود انسان از پوچی و تحیر نجات پیدا کند.

مومنی تأکید کرد: محبت به سیدالشهدا(ع) انسان را از منجلاب فساد نجات خواهد داد و لازم است جوانان به این مسئله توجه ویژه داشته باشند و به صورت مستمر خود را موظف به شرکت در مجالس روضه بدانند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه رتبه و مقامی که انسان از رهگذر معرفت، محبت و ولایت حضرات معصومین پیدا کند ماندگار است، خاطرنشان کرد: معرفت به سید الشهدا(ع) باعث شد که تمام تعلقات مادی و زرق و برق دنیا یکدفعه از تمام وجود «حربن یزید ریاحی» بیرون رفت و محبت حقیقی سیدالشهدا(ع) و عاقبت به خیری نصیبش شد.

انتهای پیام
captcha