رویداد نمایشگاه آثار صنایع‌دستی قم برگزار می‌شود
کد خبر: 4220514
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۶
با مشارکت شهرداری قم؛

رویداد نمایشگاه آثار صنایع‌دستی قم برگزار می‌شود

دومین رویداد نمایشگاه آثار صنایع‌دستی استان قم با عنوان «داستان دَستان ۲» با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم در خانه تاریخی زند برگزار می‌شود.

رویداد نمایشگاه آثار صنایع‌دستی استان قمبه گزارش ایکنا از قم، دومین رویداد نمایشگاه آثار صنایع‌دستی استان قم با عنوان «داستان دَستان ۲» به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی از روز یکشنبه ۲۰ خردادماه تا ۲۵ خردادماه در خانه تاریخی زند به نشانی خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، کوچه ۱۷ برپا می‌شود.

این رویداد که از ساعت ۱۸ تا ۲۳ برای بازدید عموم دائر بوده، همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی هنری است که توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و مشارکت فعالان صنایع‌دستی در بخش خصوصی برگزار می‌شود.

۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌دستی نامگذاری شده است. هفته صنایع‌دستی از ۱۸ تا ۲۶ خردادماه جاری در سراسر کشور برگزار و هفته صنایع‌دستی با شعار «تجدید میثاق با رئیس‌جمهور شهید» در شهر جهانی مشهد (استان خراسان رضوی) شروع می‌شود.

یادآور می‌شود، موزه مردم‌شناسی قم نیز در خانه تاریخی زند قرار دارد و در این موزه فرهنگ، آداب و رسوم، اعتقادات، نوع پوشش و بینش اجتماعی حاکم بر جامعه در دوران گذشته قم به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام
captcha