کد خبر: 4219931
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴
نماینده قم در خانه ملت:

تلاش شبانه‌روزی شهید رئیسی سرلوحه کار مسئولان باشد

حجت‌الاسلام ذوالنور گفت: برای انتخاب رییس جمهور باید آرمان‌های انقلاب را مد نظر قرار داد و تلاش شبانه‌روزی رییس جمهور شهید باید سرلوحه مسئولان باشد.

تلاش شبانه‌روزی شهید رئیسی سرلوحه کار مسئولان باشدبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری حرم بانوی کرامت، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه ۱۴ خردادماخ در مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد در خرم مطهر بانوی کرامت، بیان کرد: دشمنان اسلام و رژیم طاغوت برای اینکه بتوانند اهداف شان را اجرایی و شکست‌های خود را ترمیم کنند، طرحی به نام انقلاب سفید را آغاز کردند تا از این وادی از امام راحل انتقام بگیرند و به همین دلیل تصمیم گرفتند تا موضوع انقلاب سفید را در قم مطرح کنند و با یکپارچگی حوزه‌های علمیه و روحانیت در این موضوع، در جامعه شکاف ایجاد کنند، اما امام راحل با نگاه عمیق و بصیر خود عمق توطئه را پی برد.

وی بیان کرد: در محرم همان سال رژیم از روحانیت تعهد گرفت تا به اسراییل، حکومت شاه کاری نداشته باشند که امام راحل تاکید کرد رعایت این موارد لزومی نداردبلکه افرادی که این موارد را مطرح کردند باید مورد پیگیری قانونی قرار گیرند.

ذالنوری گفت: خطابه‌های امام راحل به خصوص بعد از نطق آتشین امام در دفاع از علما سبب شد تا رژیم امام را دستگیر کردند.

وی ابراز کرد: شبی که امام راحل را دستگیر کردند و به سمت تهران حرکت دادند، گفتند که امام را باید برسانیم و در میانه راه مسیر را به سمت دریاچه نمک کج کردند و در طول مسیر نیز حرف‌هایی زده می‌شد تا روحیه امام شکسته شود، اما ایشان زیر لب ذکر می‌گفت و آرام بودند.

نماینده قم در خانه ملت افزود: امام راحل در بیان این خاطره فرمودند که والله در آن شب ذره‌ای ترس نداشتم و آرزوی درخواست کمک را به دل دشمن گذاشتم.

وی بیان کرد: ۱۵ خرداد به دفاع از حضرت امام راحل مردم غیور، ولایتمدار، انقلابی و بصیر قم از همان ساعات اولیه دستگیری امام به خیابان‌ها ریختند و کشتار فجیع از سوی رژیم صورت گرفت و بعد از آن خبر به شهر‌های دیگر رسید و آنان نیز در دفاع از امام راحل و مردم قم به میدان آمدند و مراسم‌های مختلف یادبود شهدا در سراسر کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: قیام مردم ورامین به دنبال قیام مردم قم نقطه عطف تاریخ انقلاب شد و امام عزیز ما دید که مقاومت و ایستادگی در مسیر آرمان‌های الهی بی‌نتیجه نخواهد ماند.

ذوالنوری اضافه کرد: دشمنان اسلام با انواع توطئه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی تلاش کردند تا نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران را از پای درآوردند و در این مسیر جنگ هشت ساله را علیه ایران به راه انداختند و کشور‌های مختلف نیز از رژیم بعث حمایت می‌کردند، اما ملت بزرگ ایران مقاوم و مستحکم در میدان حضور داشت.

نماینده قم در خانه ملت با بیان اینکه بعد از ارتحال امام راحل دشمن به دنبال ایجاد اختلافات و آشوب بود، افزود: قرار بود خبر ارتحال امام راحل اعلام نشود تا آمادگی‌های لازم ایجاد و توطئه‌های دشمنان در این زمینه خنثی شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی دشمن این بود که از مرز‌های جنوبی و غرب به کشور حمله کند و این حضور مردم در صحنه بود که نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد و در طول تاریخ انقلاب نیز این حضور ملت در صحنه موجب تغییر معادلات شد.

ذالنوری ادامه داد: مردم ما موقعیت شناس هستند و خوب می‌دانند در مواقع حساس چه عملکردی داشته باشند و امروز نیز در سالگرد ارتحال امام راحل نیز شاهد حضور هزاران نفر از مردم از نقاط مختلف کشور در این مراسم بودیم که با امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها توانستند سکان کشتی انقلاب اسلامی را هدایت و به سلامت راهبری کنند.

نماینده قم در خانه ملت گفت: رهبر معظم انقلاب در مراسم امروز در چند بخش بیاناتی داشتند که موضوع غزه و فلسطین، شهادت رییس جمهور شهید و انتخابات پیش رو از مهمترین این مسایل بود.

وی اضافه کرد: در انتخابات پیش رو باید به کسی رای داد که ادامه‌دهنده راه رییس جمهور شهید باشد.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: باید اطرافیان افراد، مشی خانوادگی، موضع گیری‌ها در ایام فتنه و اغتشاشات و روحیه مقابله با فساد را در کاندیدا‌ها بررسی کرد.

وی ابراز کرد: مردم از کمبودی‌ها گلایه ندارند بلکه آنچه مردم را ناراحت می‌کند، فساد و تبعیض است و باید پرونده گذشته کاندیدا‌ها را در این زمینه‌ها مورد بررسی قرار داد.

وی بیان کرد: برخی‌ها برای رسیدن به قدرت وعده می‌دهند و پس از انتخاب شدن گذشته و وعده‌های داده شده را فراموش می‌کنند.

نماینده قم در خانه ملت با بیان اینکه امروز در شرایطی نیستیم که در انتخاب اشتباه کنیم افزود: باید کسی را انتخاب کرد که روحیه مردمی، تواضع و خدمت به مردم را داشته باشند.

ذوالنوری گفت: تلاش شبانه روزی رییس جمهور شهید باید سرلوحه مسوولان باشد و روزی که در دوره کرونا مسوولان ترس داشتند که به میدان بیایند شهید رییسی در میدان حضور داشت.

وی ادامه داد: رییس جمهور باید ولایتمدار باشد و اگر عملکرد روسای جمهور دوره‌های قبل را بررسی کنیم کسانی که پیرو ولایت فقیه و امام محور بودند مورد اقبال و احترام امت بودند و شهید رییسی نیز اینگونه بود و با مردم صادق بود و همواره توفیقات را به رهبر معظم انقلاب نسبت می‌داد.

وی تاکید کرد: برای انتخاب رییس جمهور مردمی باید شاخص‌ها را مورد نظر قرارداد و آرمان‌های انقلاب و شهدا مد نظر باشد.

نماینده قم در خانه ملت گفت: امام راحل رویش‌های انقلاب را سبب شد و امروز جمهوری اسلامی در جهان سربلند است.

انتهای پیام
captcha