کد خبر: 4218401
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
حجت‌الاسلام حسینی‌اراکی:

شهید آیت‌الله رئیسی سیاستمداری صادق بود

سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی سیاستمداری صادق بود و صدق در عمل و گفتار داشت، گفت: امام حسن مجتبی(ع) در روایتی فرمود: «سیاستمدار دینی کسی است که حقوق خدا و بندگان خدا را رعایت کند و آن حقوق مردم این است که خدمت به این مردم به تأخیر نیفتد.»

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی اراکی، سخنران حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی‌اراکی، استاد حوزه علمیه قم، شامگاه پنجم خردادماه در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، گفت: مسئولان باید آیت‌الله رئیسی را به‌عنوان الگوی مدیریتی خود انتخاب کنند.

وی با اشاره به عوامل عزت در روایات و آیات گفت: گاهی برخی افراد برای رسیدن به محبوبیت به سمت مسیر‌های انحرافی و به دنبال زندگی اشرافی می‌روند. برخی از افراد نیز سر سپرده کفار و اجانب هستند و تصور می‌کنند از این مسیر می‌توانند به جایگاهی دست پیدا کنند در حالی که در روایات آمده عزت به دست خداوند است.

حسینی‌اراکی اظهار کرد: براساس بیان قرآن کریم مسیر اصلی رسیدن به عزت، طاعت و بندگی خداوند است، پس از طاعات الهی داشتن صداقت، انسان را به سمت کرامت و بزرگی و محبوبیت سوق می‌دهد و هر کسی چنین ویژگی نداشته باشد ذلیل خواهد شد.

وی گفت: شهید آیت‌الله رئیسی صادقانه خدمت کرد و در نیم قرن از فعالیت خود کوچک‌ترین لکه سیاهی در اعمال و زندگی‌اش نداشت و اگر چنین بود دشمنان با رسانه‌های خود و در فضای مجازی آبروی او را می‌بردند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: خداوند صدق در نیت را به هر کسی نمی‌دهد؛ امام علی(ع) فرمود: «هر کسی نیت خود را خالص کند به هر آنچه که بخواهد می‌رسد و در این مسیر خداوند و اهل بیت(ع) او را دستگیری می‌کنند.»

حسینی‌اراکی بیان کرد: شهید جمهور سیاستمداری صادق بود و صدق در عمل و گفتار داشت؛ بنا به فرموده امام حسن مجتبی(ع) سیاستمدار دینی کسی است که حقوق خدا و بندگان خدا را رعایت کند و آن حقوق مردم این است که خدمت به این مردم به تأخیر نیفتد.

وی گفت: مسئولان در نظام اسلامی ایران اولین عنوانی که دارند خادمی است و امام راحل بر این موضوع تأکید داشتند و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند هر کسی می‌خواهد با آمریکا مبارزه کند به این مردم خدمت کند. ولایت نیز از دیگر عوامل عزت و محبوبیت افراد است که اگر انسان در این مسیر قدم بردارد خداوند او را محبوب و عزیز می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: آیت‌الله رئیسی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تیمی را تشکیل داده بود و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در عمل دنبال می‌کرد.

انتهای پیام
captcha