ماندگاری حوزه علمیه قم مدیون وجود نورانی حضرت معصومه(س) است
کد خبر: 4215582
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

ماندگاری حوزه علمیه قم مدیون وجود نورانی حضرت معصومه(س) است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دیدار سفیران کریمه اهل‌بیت گفت: قبل از ورود حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم، این شهر یک حوزه بزرگ بود که بزرگانی از اصحاب اهل‌بیت در این شهر بودند؛ ولی وجود نورانی حضرت معصومه(س) این شهر را متحول کرد و نورانیتی به این شهر بخشید که حوزه علمیه آن بیش از هزار سال ماندگاری پیدا کرده است.

 پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، سفیران کریمه اهل‌بیت (س) در استان قم با حضور در مرکز مدیریت حوزه علمیه با آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار کردند.

 آیت‌الله اعرافی در این دیدار ضمن تقدیر از خادمان و کارگزاران حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: قبل از ورود حضرت معصومه (س) به شهر مقدس قم، این شهر یک حوزه بزرگ بود که بزرگانی از اصحاب اهل‌بیت در این شهر بودند؛ ولی وجود نورانی حضرت معصومه (س) این شهر را متحول کرد و نورانیتی به این شهر بخشید که حوزه علمیه آن بیش از هزار سال ماندگاری پیدا کرده است.

 وی حرم مطهر بانوی کرامت و حوزه علمیه را روح شهر مقدس قم دانست و افزود: به برکت وجود حضرت معصومه (س) انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و معارف از این کشور به سایر نقاط جهان نشر پیدا کرد.

 مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ابراز داشت: پیروزی انقلاب اسلامی و انتشار معارف اهل‌بیت از قم به سایر نقاط جهان آغاز راه است و به فضل خداوند متعال پیروزی‌های بیشتری در راه است.

یادآور می‌شود، در این دیدار به هشت نفر از طلاب حوزه علمیه قم شال سبز حرم مطهر بانوی کرامت اهدا شد.

انتهای پیام
captcha