آمریکا از فراگیری مدل حکومتی جمهوری اسلامی ایران ترس دارد
کد خبر: 4198924
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
سخنران حرم بانوی کرامت:

آمریکا از فراگیری مدل حکومتی جمهوری اسلامی ایران ترس دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌ اراکی گفت: در سند استراتژیک امنیت ملی آمریکا تصریح شده که مردم ایران در سال 57 مدل جدیدی از حکمرانی به نام مردم‌سالاری دینی را به عالم معرفی کردند که اگر ظرفیت‌های آن به گوش جهانیان برسد، مدل حکومتی غیر الهی باقی نخواهد ماند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌ اراکی، سخنران حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌ اراکی، استاد حوزه علمیه در سخنرانی محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت که شب گذشته، 20 بهمن‌ماه در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، پیروزی انقلاب اسلامی را بزرگ‌ترین معجزه قرن توصیف کرد و گفت: احیای امر اهل‌ بیت(ع) یکی از مهم‌ترین تکالیف و وظایف مؤمنان در گستره تاریخ به‌ویژه در دوران منتهی به ظهور است و کسانی که تلاش می‌کنند تا یاد، نام و سیره اهل‌ بیت(ع) را احیا کنند، همواره مورد بشارت و دعای ائمه اطهار(ع) هستند.

وی با اشاره به اهمیت تجمعاتی که در آن امر اهل‌ بیت(ع) زنده می‌شود، ادامه داد: یکی از نشانه‌های شیعیان «لْمُتَزَاوِرُونَ فِی إِحْیَاءِ أَمْرِنَا» است، شیعیان کسانی‌ هستند که برای زنده نگه‌ داشتن امر اهل بیت(ع) به دیدار یکدیگر می‌روند، جلسه تشکیل می‌دهند و در دید و بازدید‌ها و میهمانی‌ها با سخن، رفتار و کنش و واکنش خود، به دنبال احیای امر دین هستند.

امر اهل بیت(ع)؛ گفتمان و برنامه راهبردی برای هدایت عالمیان

حسینی اراکی تصریح کرد: بر تک‌تک شیعیان لازم است تا در عین معرفی اهل بیت(ع) در حفظ و ترویج امرشان تلاش کرده و بسترساز و زمینه‌آفرین تحقق این امر در عالم به‌ویژه در صحنه زندگی بشر باشند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت به مراد از امر اهل بیت(ع) در روایات اسلامی اشاره کرد و گفت: امر به معنی گفتمان و طرح و برنامه راهبردی آن ذوات مقدسه برای هدایت عالمیان، تربیت نسل‌ها، تعلیم و تزکیه و نیز تحقق حکومت و حاکمیت الهی در صحنه زندگی جوامع انسانی است.

وی با اشاره به فرازی از آیه ۳۳ سوره توبه «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ» اظهار کرد: خداوند متعال به همراه پیامبر اعظم(ص) دو دُر گران‌بها و نعمت بزرگ را مبعوث کرد؛ دین به‌عنوان بزرگترین نعمت الهی، همچون کالبدی است که روح، جان، حقیقت و اساس آن ولایت پیامبر و اهل بیت(ع) است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر افزود: از همان زمانی که پیامبر اکرم(ص) این موهبت الهی و دُر گران‌بهای گفتمان و برنامه راهبردی را به بشر اعلان کردند، یک‌مشت انسان دنیاخواه، جاه‌طلب، هواپرست و شهوت‌ران با تمام ابزار‌ها در مقابل این گفتمان قد علم کردند تا آن را تخریب، نابود، تحریف و یا تغییر دهند.

دشمنی با امر اهل بیت(ع) از چه زمانی آغاز شد

وی با بیان اینکه این دشمنی به‌صورت علنی از سقیفه شروع شد و حضرت فاطمه زهرا(س) آن را بزرگترین مصیبت عالم اسلام و مسلمین نامیدند، اظهار کرد: بنی‌امیه، بنی‌عباس و تمام طواغیت دوران در مقبال این گفتمان و برنامه راهبردی انسان‌پرور، جامعه‌ساز و تمدن‌آفرین دو جنایت بزرگ را رقم زدند که نخستین آن این بود که گفتمان امامت و ولایت را که امری آسمانی و عهد الله است را در حد یک امر خلافت زمینی پایین کشیدند و وقتی آن را زمینی و ریاستی کرده، به استناد آیه شریفه «وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَیْنَهُمْ» آرام آرام آن را به سلطنت و حکومت موروثی تبدیل کردند.

حسینی اراکی با اشاره به فراز‌هایی از عهدنامه مالک اشتر، دومین جنایت طواغیت عالم را مقابله با تشکیل امت واحده اسلامی دانست و تصریح کرد: پیامبر اعظم(ص) ۲۳ سال تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی کردند تا امت واحده اسلامی تشکیل دهند تا در خدمت گفتمان و برنامه الهی و آسمانی و در مسیر یاری اهداف و برنامه‌های، ولی و حجت خدا باشد؛ طواغیت عالم نیز این امت را تکه‌ تکه و فرقه‌ فرقه کردند و انسان‌های فاقد تحلیل نیز به دنبال رؤسای فرقه‌ها راه افتاده، امت اسلام تکه‌ تکه شد.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به تاریخچه‌ای از دوران خاندان پهلوی بیان کرد: اساس هویت همه طواغیت، ضد دینی و ضد مکتبی بودن آن‌ها و تلاش برای مقابله با اجرای کامل گفتمان اهل بیت(ع) در جامعه است.

وی افزود: با توجه به خاطرات نزدیکان دودمان پهلوی، شاه با تأکید بر زرتشت و بهائیت، اعتقاد و باور به اسلام و تشیع را عامل عقب‌ماندگی ملت ایران ذکر می‌کرد؛ به‌گونه‌ای که در دوران پهلوی تبلیغ مکتب بهائیت و توهین به اسلام در این کشور قانونی بود؛ با انقلاب اسلامی، مردی از تبار فاطمه(س) و علی(ع)، امر اهل بیت(ع)  و گفتمان امامت و ولایت را در این کشور زنده کرد و به کالبد دین در این سرزمین جان و روحی دوباره بخشید.

علت دشمنی دشمن را به‌صورت دقیق بفهمیم

وی با تأکید بر اینکه در بصیرت دینی و انقلابی باید علت دشمنی دشمن را دقیق بفهمیم، اظهار کرد: دشمن هیچ وقت علت دشمنی خود را با اسلام و انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی را بیان نمی‌کند و به دروغی که خود بر آن واقف است دموکراسی، حقوق بشر، آزادی بیان و آزادی زنان، بمب اتمی و تروریسم را علم می‌کنند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت به بخش‌هایی از آخرین سند استراتژیک امنیت ملی آمریکا اشاره کرد و افزود: مبتنی بر این سند، آمریکا برای حفظ ابرقدرتی خود با سه چالش و بحران جهانی از جمله بحران اقتصادی به رهبری چین، بحران نظامی و امنیتی به رهبری روسیه و نیز بحران گفتمانی و حکمرانی انقلاب اسلامی ایران روبرو است.

وی گفت: در سند استراتژیک امنیت ملی آمریکا تصریح شده که مردم ایران سال ۵۷ مدل جدیدی از حکومت و حکمرانی را به عالم معرفی کردند که اگر ظرفیت‌های مدل مردم‌سالاری دینی به گوش جهانیان برسد، مدل حکومتی غیر الهی باقی نخواهد ماند و ملت‌ها به سمت پیاده‌سازی مدل ایران در کشور‌های اسلامی و غیراسلامی حرکت خواهند کرد.

حسینی اراکی یادآور شد: زمانی می‌توانیم تا آخرین نفس پای ارزش‌های اسلام و انقلاب بمانیم که در محبت و ولایت اخلاص داشته باشیم و ولایت‌مداری ما آلوده به دنیا، شهوت، شهرت و تعصبات کور نشود؛ اگر می‌خواهیم پای انقلاب بمانیم باید خود را بدهکار انقلاب، شهدا و این مردم بدانیم و اگر خود را طلبکار ببینیم، به انحراف کشیده خواهیم شد.

انتهای پیام
captcha