شصت و ششمین محفل شعرخوانی «مهر و ماه» در قم برگزار شد
کد خبر: 4143495
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲
به همت حوزه هنری قم؛

شصت و ششمین محفل شعرخوانی «مهر و ماه» در قم برگزار شد

شصت و ششمین محفل شعرخوانی «مهر و ماه» با حضور شاعران قمی در خانه موزه شهیدان زین الدین برگزار شد.

به گزارش ایکنا از قم، محفل شعرخوانی مهر ماه با حضور شاعران شهر قم و سید محمدجواد شرافت در جایگاه مجری کارشناس امروز چهارم خردادماه در خانه موزه شهیدان زین‌الدین برگزار شد، در ابتدای برنامه سید محمدجواد شرافت با برشمردن برخی رویدادهای یک ماه گذشته به تعدادی از مجموعه آثار منتشر شده شاعران شهر قم از جمله؛ «آبی‌ها» سروده محمد غفاری، «آنات» سروده حامد طونی، «شبانماه» سروده فاطمه عارف‌نژاد و «صبح تازه‌دم» سروده عاطفه جوشقانیان  اشاره کرد.

در این نوبت از محفل «مهر و ماه»، تعداد قابل توجهی از شاعران قمی آثارشان را ارائه نمودند که برخی از آنها با موضوعاتی متناسب با مناسبت‌های روز مانند؛ دهه کرامت، دفاع‌مقدس و آزادسازی خرمشهر سروده شده بود. حسن خسروی‌وقار، سید جواد میرصفی، سیدعلی نقیب، نجمه‌سادات هاشمی، میثم داودی، فاطمه زاهد مقدم، محمدمهدی خان‌محمدی، راضیه مظفری، مهدیه‌نژاد ابراهیمی، علی اصغر طلوعی، سید محمدحسین آل‌مجتبی، رضا ابوذری، فاطمه‌سادات آل‌مجتبی، عاطفه خرمی و حامد طونی از جمله شاعرانی بودند که اشعارشان را برای حاضران قرائت کردند.

همچنین سیدعلی نقیب مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری قم در فرصتی از برنامه پشت تریبون قرار گرفت و به معرفی برنامه‌های واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری قم پرداخت.

وی چهارشنبه را روز تخصصی شعر در حوزه هنری قم خواند و گفت: چهارشنبه اول هر ماه محفل «مهر و ماه»، چهارشنبه دوم «بهار نارنج»، چهارشنبه سوم ماه محفل ترانه سرایان قم «سرناد» و چهارشنبه پایانی هر ماه «قمپز»، برگزار می‌شود.

نقیب همچنین از برگزاری دوره تخصصی یکساله پرورش شاعر با عنوان «سرآغاز» خبر داد که به زودی فراخوان آن منتشر خواهد شد.

در پایان محفل نیز با نظر و رأی حاضران سه شعر قرائت شده به عنوان شعر ماه محفل «مهر و ماه» انتخاب شد و به همین مناسبت از سید محمدجواد میرصفی، میثم داودی و خانم محمدی به عنوان صاحبان آثار برگزیده تجلیل شد.

انتهای پیام
captcha