کد خبر: 4104417
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

افزایش 100 درصدی ویلچرهای پلاک طلایی حرم حضرت معصومه(س)

مسئول واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم مطهر بانوی کرامت از افزایش ویلچرهای پلاک طلایی به 200 ویلچر خبر داد و گفت: ارائه ویلچر امانی، آماده‌باش و خدمت‌رسانی ویلچرران‌ها، فعالیت خودروهای زائربر برقی در داخل و خارج حرم، تعمیر ویلچر زائران و ایجاد مسیرهای عبور ویلچر در نقاط مختلف حرم از جمله فعالیت‌های این واحد است.

ابراهیم صابری، مسئول واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم مطهر بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، ابراهیم صابری، مسئول واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم مطهر بانوی کرامت به‌مناسبت روز جهانی معلولان با اشاره به خدمات ارائه شده به سالمندان و معلولان در حرم مطهر بانوی کرامت، اظهار کرد: با توجه به حضور چشمگیر زائران از اقصی نقاط ایران و دیگر کشورها در این حرم مطهر خدمات مختلفی از جمله ارائه صندلی چرخدار و جابه‌جایی زائران با خودروهای زائربر در راستای رفاه حال سالمندان و معلولان دنبال می‌شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات صندلی چرخدار در حرم مطهر بانوی کرامت افزود: خدمات ویلچر در پنج شعبه مختلف در کنار درب ۱۷، کنار درب ۲۴، کنار هتل بین‌المللی قم، میدان آستانه و در پارکینگ شرقی ارائه می‌شود که فعالیت سه شعبه ۱۷، ۲۴ و آستانه به‌صورت شبانه‌روزی است.

مسئول واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم بانوی کرامت با بیان اینکه هر شعبه بین ۳۰ تا ۵۰ ویلچر موجودی دارد، افزود: در صورتی که زائران درخواست ویلچر به‌صورت امانی داشته باشند این اداره به‌صورت امانت به مدت چهار ساعت صندلی چرخدار به زائران تحویل می‌دهد.

وی با اشاره به شبانه‌روزی شدن دفتر مرکزی واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم مطهر به‌منظور خدمت‌رسانی بهتر به سالمندان و معلولان گفت: با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی ویلچرهای پلاک طلایی در چند ماه اخیر بیش از ۲۰۰ صندلی چرخدار اختصاصی که به صندلی‌های چرخدار پلاک طلایی معروف هستند توسط این اداره درنظر گرفته شده که از یک تا ۱۰ روز امانت داده می‌شود.

صابری همچنین یادآور شد: تعمیرات صندلی‌های چرخدار مربوط به واحد خدمات سالمندان و معلولان و همچنین تعمیرات صندلی‌های چرخدار شخصی زائران و مراجعان از دیگر خدماتی است که توسط این اداره انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد مسیرهای ویژه عبور ویلچر در پیاده‌راه‌های اطراف حرم مطهر بانوی کرامت بر لزوم خدمات‌دهی هرچه بیشتر و بهتر به سالمندان و معلولان با مشارکت دیگر مجموعه‌ها برای تسهیل در امر زیارت تأکید کرد.

مسئول واحد خدمات سالمندان حرم بانوی کرامت با اشاره به فعالیت مستمر خودروهای زائربر برقی در مسیرهای پیاده‌راه اطراف حرم اظهار کرد: واحد خدمات سالمندان و معلولان حرم مطهر بانوی کرامت ۱۵ دستگاه خودرو برقی زائربر در اختیار دارد که به‌صورت رایگان به زائران خدمات‌دهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خودروهای زائربر در سه مسیر فعال هستند، گفت: مسیر شماره یک از درب شماره یک حرم مطهر در میدان آستانه تا مسجد امام حسن عسکری(ع)، مسیر شماره دو حد فاصل باب‌الکوثر تا باب‌القبله در داخل حرم مطهر در خیابان ارم و مسیر شماره سه از چهارراه قرآن و عترت تا درب ۱۷ حرم مطهر است.

صابری با بیان اینکه خودروهای زائربر در تمام مسیرها از ساعت ۷ تا 23 فعال هستند، یادآور شد: در هر مسیر یک خودرو همیشه به‌صورت آماده به‌کار وجود دارد تا در صورت اتمام شارژ باتری خودروی فعال، خودرو ذخیره به خط اضافه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha