کد خبر: 4089517
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵

توسعه اعتماد عمومی به نهاد وقف در دستور کار قرار بگیرد

استاندار قم گفت: اوقاف باید در زمینه اجرای امینانه نیت واقفان، اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌تری را در دستور کار قرار دهد. همگی باید تلاش کنیم تا اعتماد عمومی به نهاد وقف توسعه یابد تا شاهد شکل‌گیری موقوفات جدید در استان باشیم.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سید محمدتقی شاهچراغی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف استان قم که امروز 11 مهرماه انجام شد، با بیان اینکه وقف، نهاد دینی ممتازی به شمار می‌آید، اظهار کرد: موقوفات در برآوردن نیازهای جامعه اثربخشی بالایی دارند.

وی افزود: اداره کل اوقاف قم در زمینه‌های مختلف به خصوص در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های قابل تقدیری داشته که در سال جاری و ۲ سال اخیر در دوران شیوع کرونا چشمگیر بوده است.

استاندار قم با تاکید بر اینکه اداره کل اوقاف باید اطلاع‌رسانی کامل و دقیقی در مورد همه فعالیت‌های خود داشته باشد، یادآور شد: اوقاف باید در زمینه اجرای امینانه نیت واقفان، اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌تری را در دستور کار قرار دهد و از طریق رسانه‌ها با مردم سخن بگوید تا نظر عمومی جامعه نسبت به وقف تلطیف شود.

وی گفت: همگی باید تلاش کنیم تا اعتماد عمومی به نهاد وقف توسعه یابد تا شاهد شکل‌گیری موقوفات جدید در استان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha