کد خبر: 4089002
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶

فعالیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری در نقاط مختلف کشور

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: ما 26 هزار کانون ثبت شده در مساجد سراسر کشور داریم که نصف آن‌ها در روستاها و نصف دیگر هم در شهرها فعالیت دارند و خدمات تربیتی، هنری و فرهنگی را در مساجد ارائه می‌دهند.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام کمال‌الدین خداداده، رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم مطهر بانوی کرامت که امروز 9 مهرماه در سالن محراب این آستان مقدس انجام شد، با بیان اینکه فعالیت کانون‌های مساجد باید متحول شود، اظهار کرد: اگر بدنه حوزه انقلابی بتوانند ما را در عرصه مهم مسجد کمک کنند برای ادامه و پیشرفت کارها بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه برای باز کردن بسیاری از گره‌های فرهنگی کشور مساجد می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند، افزود: کانون‌های مساجد نقش دستیاری را برای امام جماعت ایفا می‌کنند و می‌توانند حضور جوانان و نوجوانان را در مسجد بیش‌تر و پایگاه تربیتی یک انسان مؤمن مجاهد را در مسجد رقم بزنند.

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه فعال شدن کانون‌های مساجد منجر به شکوفایی حوزه‌های علمیه و روحانیت در نقاط مختلف کشور می‌شود، گفت: ما ۲۶ هزار کانون ثبت شده در مساجد سراسر کشور داریم که نصف آن‌ها در روستاها و نصف دیگر هم در شهرها فعالیت دارند و خدمات تربیتی، هنری و فرهنگی را در مساجد ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات بزرگ قرآنی مدهامتان از حدود ۱۵ سال پیش در کانون‌های مساجد کشور، گفت: این مسابقات هر سال در یک استان برگزار می‌شود و یک موج قرآنی را در بین مسئولان و فعالان فرهنگی آن استان ایجاد می‌کند و حضور و شکوفایی چهره‌های قرآنی هر شهر را به همراه دارد.

خداداده ادامه داد: ما سعی می‌کنیم علاوه بر ارائه لحن و صوت صحیح و ارائه زیبای قرآن، در ترویج مفاهیم و معانی قرآن هم تلاش کنیم و کرسی‌های تفسیر هم مانند کرسی‌های تلاوت توسط کانون‌های مساجد برگزار شود و مسابقات به آن سمت بروند.

وی افزود: امسال ۱۵ هزار نفر در مراحل شهرستانی و استانی در مسابقات مدهامتان کانون‌های مساجد کشور شرکت کردند و در اختتامیه این مسابقات در استان فارس و شهر  شیراز میزبان ۱۵۰ نفر از برگزیدگان خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha