کد خبر: 4078916
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷

تأکید بر راستی آزمایی در آمار افراد دارای اشتغال

استاندار قم گفت: یک نکته مهم در خصوص آمار افراد دارای اشتغال وجود دارد و آن اینکه اگر تمام آمارها صحیح بود امروز نباید هیچ مشکل اشتغالی داشته باشیم، اما متاسفانه در زمینه آمارها نیز با مشکلاتی مواجه هستیم.

سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قمبه گزارش ایکنا از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قم، امروز 26 مردادماه در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه در حوزه پایداری اشتغال‌ها باید ارزیابی لازم انجام شود و فعالیت در حوزه اشتغال باید به صورت جهادی دنبال شود، اظهار کرد: جلسات موضوع اشتغال باید فراتر از برگزاری کارگروه‌ها باشد؛ برخی از خوشه‌های مانند کفش، چوب، انگشتر و ... باید با جدیت بیش‌تری دنبال شوند، چراکه امکانات لازم برای انتقال آن به روستاها و مشاغل خانگی را داریم.

وی با اشاره به اینکه در مشاغلی چون داروی گیاهی امکان فعالیت نداریم، چراکه با مشکل کمبود آب مواجه هستیم، افزود: اگرچه فعالیت‌هایی در راستای انتخاب قم به عنوان شهر ملی انگشتر انجام شده است ولی متاسفانه تاکنون اقدامات لازم در این خصوص انجام نشده است.

شاهچراغی با اشاره به اینکه برخی از اتحادیه‌های صنایع مذکور می‌توانند در زمینه اشتغال کمک کنند و اشتغال‌آفرینی باید با سرعت هرچه بیش‌تر دنبال شود، بیان کرد: بخش خصوصی، بازار لازم و صادرات را دارد و باید از ظرفیت‌های آن استفاده شود، البته یک نکته مهم در خصوص آمار افراد دارای اشتغال وجود دارد و آن اینکه اگر تمام آمارها صحیح بود امروز نباید هیچ مشکل اشتغالی داشته باشیم، اما متاسفانه در زمینه آمارها نیز با مشکلاتی مواجه هستیم.

استاندار قم در پایان با اشاره به اینکه در صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی ایجاد اشتغال باید اقدامات لازم انجام شود، یادآور شد: با تاسف یکی از مشکلات فعلی ما مشکل بودجه است و باید با دقت هرچه بیش‌تر در زمینه هزینه‌کرد آن اقدام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha