کد خبر: 4058591
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دولت به دنبال کمک ویژه‌ای برای تقویت بنیه اقتصادی کشور و سر و سامان دادن به آینده اقتصادی است و تمام مسئولان و مردم رنج ناشی از این تغییر را تحمل کنند، گفت: این تغییر تبعات مثبت و منفی دارد و دشمن با یک هجمه سازمان‌یافته تلاش می‌کند این رویکرد را به ضرر مردم تعبیر کند و نفوذی‌ها را هم همراه خود دارد.

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گزارش ایکنا از قم، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی، 31 اردیبهشت‌ماه در نشست خبری که در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد، اظهار کرد: جنگ برای همه ملت‌ها مقطع تعیین‌کننده‌ای است و مردمان کشور بازنده تا سال‌های متمادی احساس سرافکندگی دارند و پیروزی مبدأ مهمی است که نقطه عطفی در زندگی مردمان هر کشوری است؛ ابرقدرت‌های عالم در دوران دفاع مقدس به اعتراف دوست و دشمن به دلایل مخالف دنبال مهار انقلاب بودند و اجازه ورود گفتمان دیگری را ندهند.
 
وی ادامه داد: 83 کشور دنیا غنایم‌شان توسط فرزندان این وطن به‌دست آمد و این  نشان از حمایت آنان از صدام بود که ملت ایران با امید، شجاعت و تکیه بر مبانی دینی و فرهنگی این مقطع تاریخی به نفع ملت ما رقم خورد.
 
شریف با بیان اینکه مزار شهدای گمنام بسیجی برای سالیان متمادی الهام‌بخش و سکوی پرش ملت است و همه پیشرفت‌های دفاعی و امنیتی محصول تجارب ارزشمند دفاع است، افزود: دشمن تلاش می‌کند مشکلات ما را بزرگ کند تا روح امید را از ملت بگیرد پس باید مسئولان فرهنگی مطابق با منطق و واقع‌بینانانه به تبیین مسائل و مشکلات کشور بپردازند.
 
وی اضافه کرد: دوران دفاع مقدس به جای اینکه صرف سازندگی کشور شود صرف دفاع و حراست از میهن شد؛ کمبودهای به جامانده از دوران ستم‌شاهی و بازسازی پس از انقلاب به دلیل دوران دفاع مقدس به تأخیر افتاد. 
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: طبق آمارها دوران دفاع مقدس مقطع درخشانی بود و طبیعی است پس از پایان جنگ، ما باید نگران فرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس باشیم؛ امید و ایثار آن دوران نباید فراموش شود و باید برای ترویج این مهم تلاش کنیم.
 
شریف گفت: در کشور به موازات تلاش برای عمران کشور، برگزاری یادواره و کنگره شهدا برای ترویج و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس و جلوگیری از فراموشی این فرهنگ مورد توجه جدی مسئولان فرهنگی و اولین اقدام در راستای حفظ فرهنگ دفاع مقدس بود؛ دشمن مدام در ارائه تصویر غیر واقعی و وارونه از فرهنگ دفاع مقدس تلاش می‌‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه راهیان نور اقدام دومی بود که در راستای انتقال فرهنگ و تببین سرگذشت ملت در ایام دفاع مقدس انجام گرفت، اظهار کرد: تولید آثار فاخر سینمایی مورد سومی بود که می‌توانستیم شاهد آن باشیم اما به دلایلی توفیق لازم را مانند دو مورد ذکر شده نداشتیم البته منکر برخی آثار در این زمینه نیستیم اما تبدیل به یک جریان مستمر که دنیا مشتاق آن باشد، نشد. 
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: کنگره شهدا در اکثر شهرستان‌ها و روستاهای کشور این مهم انجام شده است و برای همه اقشاری که در دفاع مقدس حضور داشته‌اند کنگره مستقل برگزار شده است.
 
وی افزود: در همه استان‌های کشور برای شهدای روحانی نیز کنگره‌هایی برگزار شده است که مازنداران بهترین عملکرد را در برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدای کاملا مردمی داشته است.
 
شریف با اشاره به اینکه کنگره شهدای روحانیت کم هزینه‌ترین کنگره‌ای است که با حداقل امکانات در حال برگزاری است، اضافه کرد: آمار شهدای روحانی در مقاطع مختلف این کشور آمار بالایی است؛ یکی از دلایل هجمه گسترده دشمن عملکرد خوب قشر روحانیون است، صهیونیست‌ها هر کاری برای کاهش جایگاه روحانیت در اجتماع انجام می‌دهند چرا که از این گفتمان ضربه زیادی خوردند.
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امنیت مهم‌ترین مؤلفه صهیونیست‌هاست که امروزه زیر سؤال رفته و نگران فروپاشی زودهنگام خویش هستند؛ امروز به همان محدوده محصور با دیواره‌های بلند اکتفا می‌کند تا حداقلی از امینت را برای خودشان تأمین کنند.
 
وی ادامه داد: امروز شرایط ما بهتر شده البته منکر نارضایتی‌ها و مشکلات نیستیم اما باید توجه کرد که اگر قرار بود تحول اقتصادی در هر کشوری اتفاق بیفتد و رویکرد جدید اقتصادی در پیش بگیرند حمله و هجمه زیادی به این رویکرد می‌شد.
 
شریف با اشاره به اینکه دولت به دنبال کمک ویژه‌ای برای تقویت بنیه اقتصادی کشور و سر و سامان دادن به آینده اقتصادی است و باید رنج ناشی از آن را تحمل کنیم، گفت: این تغییر تبعات مثبت و منفی دارد و دشمن با یک هجمه سازمان‌یافته تلاش می‌کند این رویکرد را به ضرر مردم تعبیر کند و نفوذی‌ها را هم همراه خود دارد .
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مسئولین با ملاحظات و کارشناسی این کار را دنبال می‌کنند و تمام اقتصاددان‌های دولت قبلی و دولت جدید در انداختن طرح نو کشور را اداره کرد تا این فاصله طبقاتی و نارضایتی از نوع پرداخت یارانه‌ها از بین رفت.
 
شریف اضافه کرد: علی‌رغم فراخوان‌های متعدد برای ایجاد ناآرامی در کشور، مردم دست دشمن را خواندند و با دشمن همراهی نکردند؛ رویکرد سپاه و بسیج این است که در حوزه معیشتی به مردم کمک کند؛ سپاه بدون مردم چیزی نیست و واسطه‌ای برای خدمت به مردم است.
 
وی گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانیت یکی از پیام‌هایش این است که روحانیت در مقاطع مختلف این کشور و حوادث و بلایای مختلف پیشگام، امیدبخش و الهام‌بخش بوده است. 
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: نسل جدید نمی‌داند که شرایط قبل از انقلاب دوران دفاع دوران انقلاب و درگیری‌های با مجاهدین و منافقین چگونه بوده و این کشور با چه وضعیتی برای سروسامان دادن کشور تلاش کرده است.
 
وی پیام رهبر معظم انقلاب، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور دولت سیزدهم، آیت‌الله اعرافی اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از برنامه‌های کنگره چهار هزار شهید روحانی اعلام کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: