کد خبر: 4018174
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۱

اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم در پی ابراز گلایه برادر شهید فخری‌زاده از عملکرد این اداره‌کل نسبت به برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت این شهید والامقام در قم، در پیامی به تشریح اقدامات خود پرداخت.

دیدار اصحاب رسانه قم با خانواده شهید فخری‌زادهبه گزارش ایکنا از قم، «سعید فخری‌زاده، 10 آذرماه، در دیدار اصحاب رسانه قم با خانواده شهید فخری‌زاده، ضمن گلایه از بی‌مهری آموزش و پرورش این استان، اظهار کرد: با وجود اینکه شهید فخری‌زاده تمام دوران ابتدایی تا دبیرستان خود را در مدارس قم گذرانده‌‎ است، اما آموزش و پرورش قم برای شناساندن و برگزاری مراسم مخلتف ویژه این شهید والامقام کوتاهی کردند.»

اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم در پی ابراز گلایه برادر شهید فخری‌زاده از عملکرد این اداره‌کل نسبت به برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت این شهید والامقام در قم، در پیامی که در اختیار خبرگزاری ایکنا شعبه قم قرار داد، به تشریح اقدامات خود پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

پس از شهادت «محسن فخری‌زاده» این اداره‌کل اقدامات ویژه‌ای را در خصوص پاسداشت و ارج نهادن به مقام علمی و عرفانی شهید برنامه‌ریزی کرد.

حضور جمعی از مسئولان آموزش و پرورش قم و گروه‌هایی از دانش‌آموزان در منزل پدری شهید فخری‌زاده و اهدای لوح یادبود به‌منظور عرض تسلیت به خانواده معظم وی به‌ویژه خواهر مکرمه ایشان که از همکاران بازنشسته آموزش و پرورش هستند، نخستین اقدام پس از انتشار خبر این دانشمند هسته‌ای و دفاعی بود.

بارگذاری مطالب مرتبط با شهید فخری‌زاده در کانال‌های اطلاع‌رسانی اداره‌کل و ادارات نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان قم و همچنین تولید محتوا توسط دانش‌آموزان در مورد مقام و منزلت شهید محسن فخری‌زاده و بارگذاری در کانال‌های آموزشگاهی نیز موضوع دیگری بود که در طول سال گذشته تاکنون برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

نامگذاری یک واحد آموزشی در استان به نام شهید فخری‌زاده و نیز نامگذاری یکی از کارگاه‌های نجوم به نام این دانشمند شهید والامقام از دیگر اقدامات مرتبط با بزرگداشت نام و یاد وی بود.

در آستانه نخستین سالگرد شهادت شهید فخری‌زاده نیز جلسه‌ای در محل اداره‌کل آموزش و پرورش استان با حضور برادر شهید، نماینده سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم، نماینده اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم و نمایندگان برخی دستگاه‌های ذی‌ربط دیگر تشکیل شد تا مراسم سالگرد در مدارس، به نحو شایسته‌ای برگزار شود.

واکنش آموزش و پرورش استان نسبت به ابراز گلایه برادر شهید فخری‌زاده

آغاز سال تحصیلی 1400_1401 در مدارس با نام و عکس مبارک شهید محسن فخری‌زاده مزین شده بود و زنگ آغاز سال تحصیلی نیز با نام و یاد و خاطره ایشان نواخته شد.

طی بخشنامه‌ای به مدارس، برگزاری مراسم سالگرد شهید فخری‌زاده در سالروز شهادت وی در قالب طرح لاله‌های روشن مورد تأکید قرار گرفت.

برگزاری یادواره‌های شهدا به‌خصوص شهید فخری‌زاده که زاده قم و فخر ایران اسلامی است، افتخار بزرگی برای آموزش و پرورش قم است.

آموزش و پرورش استان به سبب گستردگی مخاطب و اجرای طرح‌هایی همچون لاله‌های روشن، در برگزاری یادواره‌های شهدا پیشتاز است و از این‌رو تاکنون در ستاد برگزاری یادواره‌های شهدا همچون شهید سردار قاسم سلیمانی نیز مشارکتی فعال داشته‌ است، اما ستاد برگزاری ویژه‌برنامه گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن فخری‌زاده از آموزش و پرورش استان دعوت به عمل نیاورد و از ظرفیت‌های این اداره‌کل بهره‌مند نشد.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: