کد خبر: 4017739
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
برادر شهید فخری‌زاده:

برادر شهید فخری‌زاده در جمع اهالی رسانه با اشاره به اینکه شهید فخری‌زاده یک شخصیت ماوراءلطبیعه نبود، یک زندگی و شخصیت معمولی مانند همه مردم عادی داشت، گفت: رسانه‌ها و مطبوعات زمانی که می‌خواهند شخصیت ایشان را تبیین کنند از هر دسته و گروهی ایشان را جدا کنند زیرا برادرم طرفدار هیچ جناح سیاسی نبود؛ خواهشمندیم که اجازه بدهید ایشان مردمی بمانند.

اجازه بدهید شهید فخری‌زاده مردمی بماندبه گزارش ایکنا از قم، اصحاب رسانه استان قم به‌مناسبت سالروز شهادت شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی،  10 آذرماه در منزل این شهید بزرگوار حضور یافتند و یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.

مجید فخری‌زاده برادر این شهید هسته‌ای در جمع اهالی رسانه، بیان کرد: هدف و چشم‌انداز زندگی شهید فخری‌زاده از آغاز علاقه و مطالعه فیزیک بود؛ ایشان همیشه علاقه‌مند بود تا در عرصه علم مایه فخر و سربلندی ایران شود.

برادر این شهید والامقام ادامه داد: از ویژ‍‌گی‌های اصلی شهید این بود که به هر میزانی که جایگاه علمی ایشان افزوده می‌شد، اخلاق و کردار ایشان فروتن‌تر و افتاده‌تر می‌شد. به فرموده مقام معظم رهبری امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، لذا در این راستا باید تمام توان و همت خویش را به کار ببندیم.

سعید فخری‌زاده برادر شهید بیان کرد: پدرم مداح اهل‌ بیت(ع) و معمار هنرهای دینی اسلامی بود و علاقه فراوانی به مطالعه‌ کردن داشت و همواره ما را نیز به این امر تشویق می‌کرد همچنین اهل ادبیات و شعر و مولوی‌ و حافظ‌خوان بی‌نظیری بود.

فخری‌زاده اظهار کرد: اگر امروز منزل ما کنار مسجد باب‌المراد واقع شده از برکت مادرم است، زیرا از شروط اصلی ایشان برای خانه خریدن آن بود که حتما پنجره منزل‌مان به روی مسجد باز شود و حتی زمانی که قصد تعویض خانه را داشتند مادرم بر این باور بودند به هیچ عنوان در خانه‌ای که درب آن رو به مسجد نباشد، زندگی نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه غنی‌سازی شخصیت شهید فخری‌زاده در دوران انقلاب رقم خورد، تأکید کرد: یک روز از زندگی ایشان بدون مطالعه و کسب علم نگذشت.

برادر شهید فخری‌زاده گفت: رسانه‌ها و مطبوعات زمانی که می‌خواهند شخصیت ایشان را تبیین کنند از هر دسته و گروهی ایشان را جدا کنند، زیرا او طرفدار هیچ جناح سیاسی نبود. بنابراین خواهشمندیم که لطفا اجازه بدهید مردمی بمانند.

وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان شهید فخری‌زاده را یک شخصیت ماوراءلطبیعه به مردم نشان ندهیم، افزود: ایشان یک شخصیت ماوراءلطبیعه نبود؛ یک زندگی کاملا معمولی و شخصیت معمولی مانند همه مردم عادی داشت؛ در عبادت نیز اهل ریاضت نبود و عضو هیچ دسته و گروه و حزب سیاسی نبود.

سعید فخری‌زاده ضمن گلایه از بی‌مهری آموزش و پرورش استان، تصریح کرد: با وجود اینکه شهید فخری‌زاده تمام دوران ابتدایی تا دبیرستان خود را در مدارس قم گذرانده‌‎ است، اما آموزش و پرورش قم برای شناساندن و برگزاری مراسم مخلتف ویژه این شهید والامقام کوتاهی کردند.

یادآور می‌شود، شهید محسن فخری‌زاده در تاریخ هفتم آذرماه ۱۳۹۹ در منطقه آبسرد دماوند در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

عملیات احداث خانه موزه شهید محسن فخری‌زاده، همزمان با سالروز شهادت این شهید والامقام در خانه پدری ایشان در شهر قم آغاز شده‌ است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: