کد خبر: 4008439
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با نگرانی از افزایش آمار مراجعه‌کنندگان سرپایی به مراکز درمانی، نسبت به ورود قم به پیک ششم بیماری کرونا هشدار داد.

محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قمبه گزارش ایکنا از قم، محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که صبح امروز، پنجم آبان‌ماه در محل سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: ۶۳ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در استان قم واکسینه شده‌اند که امیدواریم با تلاش مضاعف و حرکت‌های جهادی بتوانیم به میانگین آمار کشوری برسیم.

وی با بیان اینکه بعد از واکسینه شدن کادر درمان روند فوت در این گروه هدف بر اثر کرونا متوقف و حتی آمار ابتلا کاهش پیدا کرده است، افزود: متأسفانه شاهد افزایش آمار در مراجعه‌کنندگان سرپایی هستیم، این زنگ خطری است که می‌توان با واکسیناسیون عمومی این تهدید را خنثی کنیم؛ در ۲۴ ساعت منتهی به چهارم آبان‌ماه، ۶۱ بیمار با علائم کرونا پذیرش و ۵۳ تن بستری شدند.

قدیر گفت: هم‌اکنون ۲۷۰ بیمار کرونایی در قم بستری هستند که از این تعداد ۶۳ بیمار در وضعیت بدحال به سر می‌برند که ترویج و ترغیب به امر واکسیناسیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در پایان با هشدار نسبت به ورود قم به پیک ششم، یادآور شد: عادی‌انگاری در بین افراد جامعه زنگ خطر ورود به پیک ششم است و باید واکسیناسیون عمومی گسترش یابد تا آمار بستری و مرگ و میرها هم کاهش و نزولی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: